Stacje benzynowe zdecydują się na rewolucję?! To byłby szok dla kierowców i Polaków

Stacje benzynowe zdecydują się na rewolucję?! To byłby szok dla kierowców i Polaków

Podaj dalej

W ostatnim czasie została przeprowadzona ankieta na temat tego, co Polacy sądzą o zniknięciu alkoholu ze stacji benzynowych. Jak doskonale wiemy to właśnie stacje benzynowe są bardzo często odwiedzane przez obywateli naszego kraju w celu wyposażenia się w wysokoprocentowe trunki np. w niedziele niehandlowe. Eksperci uważają, że wycofanie alkoholu może wpłynąć również na wysokość cen paliw.

Stacje benzynowe wycofają sprzedaż alkoholu?

Stacja benzynowa
Stacja benzynowa

Prawie połowa Polaków w sondażu bo aż 49 proc. poparłaby całkowity zakaż sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Co piąty ankietowany nie ma zdania na ten temat, natomiast 31 proc. jest przeciwna takiemu rozwiązaniu.

W niektórych państwach europejskich takich jak Belgia i Holandia został już wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach. Koncerny paliwowe podkreślają, że stacje często są traktowane jako zwykły sklep, zwłaszcza w niedzielę niehandlowe, gdzie są problemy z zakupem m.in. alkoholu.

Czy to by się sprawdziło?

stacja benzynowa benzyna diesel paliwo

Ankietę przeprowadzono co prawda rok temu latem, jednak wydaje się, że i teraz temat ten jest bardzo aktualny. Czy zakaz alkoholu na polskich stacjach by się sprawdził? Naszym zdaniem nie. Jest zbyt wielu chętnych do ich odwiedzania zwłaszcza w niedziele bez handlu, dlatego też naszym zdaniem pomysł ten mógłby nie spodobać się większości społeczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News