Śmiertelnie potrącił 23-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz został aresztowany i postawiono mu zarzuty

Do tragicznego wypadku doszło na przejściu dla pieszych w Poznaniu. Na wskutek zdarzenia zginął 23-letni pieszy. Kierowca momentalnie po całym zdarzeniu postanowił uciec, jednak został złapany przez funkcjonariuszy policji wraz z towarzyszącym mu pasażerem. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

policja radiowoz
Podaj dalej

Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego usłyszy zarzuty. Teraz siedzi w policyjnym areszcie

Policja wlepi wyższe mandaty
fot. Policja Świętokrzyska

– Poznański sąd zadecydował w piątek (26 listopada – dop. red.) o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego kierowcy, który w środę wieczorem śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę na pasach w Poznaniu – informuje rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, cytowany przez TVN24.

Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Żeromskiego. Policja zatrzymała 22-latka po dwóch godzinach. Mężczyzna był pijany i miał dwa promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy w momencie zatrzymania był także jego pasażer. 23-latek po całym zdarzeniu został od razu przetransportowany do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować mu życia.

22-latek odpowie za to co zrobił. Ma nauczkę na całe życie

tarfyikator mandatow policja

22-latek odpowie teraz za prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał bowiem ponad 110 kilometrów na godzinę. Ponadto usłyszy zarzut nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, przejazd na czerwonym świetle oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Zarzuty usłyszy także pasażer.

Przeczytaj również