Samochody używane z tygodnia na tydzień są coraz droższe. Te kwoty to jakiś kosmos!

Samochody używane z tygodnia na tydzień są coraz droższe. Te kwoty to jakiś kosmos!

używane-samochody-diesel-benzyna

Podaj dalej

W lutym 2022 roku ceny samochodów używanych ponownie poszły do góry. Niektórzy z nas cieszyli się, że w styczniu sytuacjach na rynku aut używanych nieco się poprawiła, jednak w ubiegłym miesiącu wszystko wróciło do normy. Kwoty, jakie trzeba zapłacić za używane samochody nadal są bardzo wysokie, w związku z czym niewielu z nas stać na zakup używanego pojazdu. Dlaczego tak się dzieje i jak wygląda aktualna sytuacja na rynku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ceny samochodów używanych w Polsce to jakaś przesada! Tak drogo jeszcze nie było…

diesel uzywane samochody

Z raportu sieci komisów AAA Auto jednoznacznie wynika, że w lutym w Polsce pojawiło się prawie 200 tysięcy ofert sprzedaży używanych samochodów. Jest to wzrost w porównaniu do stycznia 2022 roku o 3 271 samochodów. Warto jednak podkreślić, że wzrosła też średnia kwota, jaką trzeba było zapłacić za tego typu pojazdu. Jeden używany samochód oferowany na aukcjach kosztował średnio 23 tysięcy złotych, co dla większości osób szukających aut używanych okazało się barierą nie do przeskoczenia.

Najpopularniejszym modelem używanego pojazdu, jaki oferowany był w minionym miesiącu na naszym rynku był Opel Astra, który został wystawiony na sprzedaż przez 6 077 właścicieli. Na drugiej lokacie znalazło się Audi A4, a czołową trójkę zamknęło BMW serii 3. Co ciekawe, najwięcej ofert z używanymi samochodami dotyczyło pojazdów z silnikami diesla, bowiem aż 94 tysięcy pojazdów. Ponadto do kupienia było też 85 518 samochodów na benzynę, 14 683 samochody z instalacją LPG oraz 3 347 auta hybrydowe. Do tego bilansu należy doliczyć też 486 samochodów elektrycznych.

Najdrożej jest w mazowieckim, ale w innych województwach sytuacja i tak nie jest różowa…

zakaz sprzedaży samochód samochody używane
fot. pixabay

Najwięcej ofert na sprzedaż samochodów używanych było w województwie mazowieckim, gdzie mogliście znaleźć w minionym miesiącu aż 36 830 propozycji. Warto jednak wspomnieć, że to właśnie tam auta używane były zdecydowanie najdroższe, gdyż mediana ceny wszystkich pojazdów wyniosła niemal 30 tysięcy złotych! Trzeba przyznać, że jest to już dosyć pokaźna kwota, na którą nie każdego stać. No ale cóż, rynek jest jaki jest.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News