Samochody używane cały czas są coraz droższe. Tak drogo jeszcze nie było!

Samochody używane cały czas są coraz droższe. Tak drogo jeszcze nie było!

Handlarz samochody uzywane

Podaj dalej

W ostatnim czasie cały czas w mediach możemy przeczytać informacje o rosnących cenach samochodów używanych. Trend ten utrzymuje się od dłuższego czasu. Wiecie, że niektóre modele używanych aut przez ostatnie trzy lata podrożały o ponad 70 procent? To jakaś przesada!

Samochody używane są coraz droższe. Kiedy minie ten niepokojący dla nas wszystkich trend?

samochody uzywane sprzedaz

Samochody używane cały czas drożeją, czego mamy odzwierciedlenie w statystykach. W pierwszym kwartale bieżącego roku auto używane kosztowało średnio ponad 35 tysięcy złotych. W kolejnych miesiącach ceny aut używanych, według ekspertów, będą tylko i wyłącznie rosnąć, co po raz kolejny nie jest optymistyczną informacją dla kierowców.

Firma Cofidis w swoim raporcie porównała ceny m.in. Volkswagenów z 2013 roku. W 2019 roku auta z tego rocznika kosztowały około 39 tysięcy złotych. A teraz, kiedy spojrzymy na sześcioletniego Golfa, musimy zapłacić za niego około 50 tysięcy złotych! Jest to kwota o 28 procent wyższa, a minęły tylko trzy lata… Jest to z pewnością niepokojący trend dla kierowców.

Póki co nie mamy żadnych powodów do optymizmu…

zakaz sprzedaży samochód samochody używane
fot. pixabay

Niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś się zmieniło, jeśli chodzi o ceny samochodów używanych. Musimy przygotować się na stale rosnące ceny, które jeszcze długo będą na wysokim poziomie. Trzeba jakoś zacisnąć zęby i przetrwać te trudne czasy, bo innego wyjścia na przetrwanie kryzysu, szczerze nie widzimy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News