Policja kupuje nowe radiowozy! Kierowcy, musicie być bardzo uważni!

Policja kupuje nowe radiowozy! Kierowcy, musicie być bardzo uważni!

Policja kupuje nowe radiowozy! Kierowcy, musicie być bardzo uważni!

Podaj dalej

To już postanowione – w przyszłym roku funkcjonariusze policji zakupią 100 nowych nieoznakowanych radiowozów ze specjalnymi wideorejestratorami. Można zatem spodziewać się większych niż dotąd kontroli ze strony policji. A co za tym idzie, to oznacza, że musicie być czujni i cały czas trzymać rękę na pulsie, jeśli nie chcecie otrzymać mandatu!

Policja kupuje nowe samochody. Kierowcy, musicie być uważni jak nigdy wcześniej, jeśli nie chcecie zostać złapani!

policja sposób na kierowców mandat dron policyjny
fot. pixabay

Policja nowe samochody ma zamiar zakupić w trzech specjalnych transzach. Na początek pojawi się dwa razy po 46 nowych aut, natomiast później pojawi się osiem nowych pojazdów. Polscy funkcjonariusze zapowiadają także, że w tym roku planują wzmożone, jak co roku, kontrole podczas okresu świątecznego. Ma to na celu poprawę naszego bezpieczeństwa oraz kontynuowanie walki z kierowcami, którzy nie stosują się do powszechnie obowiązujących przepisów. I bardzo dobrze!

Nowe samochody zakupione przez policję głównie będą wykorzystywane na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Samochody będą miały napęd 4×4, automatyczną skrzynię biegów i minimum 200 kW mocy. Prędkość maksymalna tych samochodów będzie oscylowała około 250 kilometrów na godzinę. Auto będzie w stonowanym lakierze, który będzie miał umożliwić samochodom policyjnym na wtopienie się w tłumie do innych pojazdów poruszających się po drodze.

Funkcjonariusze nie próżnują. Na szczegóły jednak musimy jeszcze chwilę poczekać…

tarfyikator mandatow policja

Policja zdecydowała się jednak na postawienie na napęd klasyczny, dlatego też nie będziemy na polskich drogach obserwowali „policyjnych elektryków”. Wydaje się, że funkcjonariusze dostaną samochody marki Volkswagen – wszystkie założenia podane przez policję spełnia chociażby model Volkswage Arteon. O tym jednak przekonamy się w swoim czasie, jednak jedno jest pewne – zmiany będą duże i trzeba wzmożyć ostrożność podczas poruszania się po drogach i po prostu przestrzegać przepisów. Tylko tyle lub aż tyle…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News