Pijany kierowca prowadził autobus miejski. Policja szybko go złapała podczas rutynowej kontroli

Pijany kierowca prowadził autobus miejski. Policja szybko go złapała podczas rutynowej kontroli

diesel autobus elektryczny

Podaj dalej

54-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu prowadził miejski autobus w środku dnia. Na pokładzie autobusu w momencie kontroli policyjnej nie było co prawda żadnych pasażerów, jednak sam fakt budzi sporą grozę. Jak bardzo lekkomyślnym trzeba być, aby po alkoholu wsiąść za kółko autobusu i chcieć przewozić nim innych ludzi? Masakra… Dobrze przynajmniej, że nikomu się nie stało, a sam kierowca teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Pijany kierowca pod wpływem alkoholu wsiadł za kółko autobusu i chciał wozić innych ludzi. Totalnie niezrozumiałe zachowanie…

autobus drift wideo nagranie

Cała sytuacja miała miejsce w Bytomiu podczas rutynowej kontroli trzeźwości przeprowadzanej przez funkcjonariuszy bytomskiej policji na ulicy Konstytucji. Podczas badania alkomatem jednoznacznie okazało się, że kierowca autobusu jest nietrzeźwy, w związku z czym policjanci po zatrzymaniu mężczyzny musieli podjąć dodatkowe kroki dotyczące zachowania tego mężczyzny.

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie więcej niż pół promila alkoholu. Na szczęście nie przewoził w tym czasie pasażerów. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty – poinformowali policjanci bytomskiej policji, cytowani przez Interię.

Dla takich zachowań nigdy nie będzie tolerancji. Miejmy nadzieję, że ten kierowca zostanie solidnie i surowo ukarany, aby dostał nauczkę

Kierowca autobusu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zostanie teraz ukarany grzywną. Ponadto w sądzie zostanie wytoczone przeciwko niemu postępowanie karne, które może zakończyć się dla tego mężczyzny karą ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2. Mamy nadzieję, że kierowca zostanie surowo ukarany, ponieważ tego typu zachowania są absolutnie nie do przyjęcia i trzeba jak najszybciej pokazać społeczeństwu, że nie ma tolerancji na tego typu zachowania. A kara więzienia tudzież wysoka grzywna powinna mocno wpłynąć na błyskawiczne „otrzeźwienie” tego kierowcy, który zachował się w sposób skandaliczny i zagrażający bezpieczeństwu innych ludzi. Jeśli czytasz nasz artykuł, to wiedz, że gardzimy takim zachowaniem i mamy nadzieję, że zostaniesz surowo osądzony.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News