Opony samochodowe przejdą ogromne rewolucje! Za trzy lata nie trzeba będzie ich pompować!

Opony samochodowe przejdą ogromne rewolucje! Za trzy lata nie trzeba będzie ich pompować!

opony-michelin-pilot-sport-4

Podaj dalej

Opony samochodowe w najbliższym czasie przejdą ogromną rewolucję. Mianowicie od 2024 roku nie trzeba będzie ich pompować! Nad taką technologią pracuje firma Michelin, która jeśli wszystko tylko pójdzie zgodnie z ich założeniami, już w 2024 roku wypuści na rynek takie opony.

Opony samochodowe przejdą ogromną rewolucję! Zmieni się praktycznie wszystko – i o to właśnie chodzi!


Opony wyprodukowane przez Michelin będą nazywały się „Unique Puncture-Proof Tire System”. Opony będą cechowały się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Konstrukcje opony mają zostać wzmocnione specjalnym włóknem szklanym, które zostanie zastosowane zarówno pod bieżnikiem, jak i w szprychach. Brzmi nieźle, a wiemy o tym, że na samych słowach w tym przypadku się nie skończy.

Opony wyprodukowane przez Michelin zostały już w ostatnim czasie zamontowane na próbę w Mini Electric SE i przetestowane. Opinie były bardzo dobre i wiele wskazuje na to, że po wyjściu na rynek, te opony zrobią prawdziwą furorę. A jeśli dodamy do tego, że nie trzeba będzie ich pompować, to już w ogóle na usta nasuwa nam się tylko i wyłącznie jedno słowo. Majstersztyk.

Już za trzy lata zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało. Nie możemy się doczekać i czekamy z niecierpliwością!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem założonym przez firmę, to już za trzy lata zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonowało. Nie wiem jak wy, ale my już zacieramy sobie ręce. Wiele wskazuje na to, że ten produkt totalnie odmieni rynek opon samochodowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News