Od 10 kwietnia nowe ceny paliw na stacjach w Polsce. Tak drogiej benzyny i LPG dawno nie było... [RAPORT]

Od 10 kwietnia nowe ceny paliw na stacjach w Polsce. Tak drogiej benzyny i LPG dawno nie było... [RAPORT]

benzyna diesel ceny promocja paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw w ostatnim czasie były na dosyć stabilnym poziomie. Niestety, nie możemy się do tego przyzwyczajać. Od 10 kwietnia wszystko się zmieni i mowa tutaj zarówno o cenach, jakie zapłacimy za benzynę, jak i diesel oraz LPG. Jakich stawek mogą spodziewać się kierowcy na stacjach benzynowych w najbliższych dniach? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Od 10 kwietnia nowe ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce. Tyle zapłacicie za benzynę, diesel i LPG

paliwo paliwa rodzaj syntetyczne hybryda spalinowy silnik zakaz
fot. freepik.com – MrDm

W okresie świątecznym kierowcy muszą przygotować się na wyższe ceny paliw, jakie będą widoczne przy dystrybutorach. Od 10 do 16 kwietnia ceny benzyny Pb95 mają wynosić od 7,35 do 7,47 złotych za litr. Pb95 z kolei będzie wyceniana około na 6,75 do 6,89 zł za litr, co też obrazuje nam skalę podwyżek, jakie zostaną wprowadzone. Diesel z kolei będzie wyceniany między 6,72 a 6,83 zł za litr.

„Paliwem, które wyłamuje się z podwyżkowego trendu, jest autogaz – może kosztować w kolejnym tygodniu od 3,05 do 3,12 zł za litr” – mówią eksperci w swoim raporcie paliwowym.

Ceny paliw idą do góry i wydaje się, że na obniżkę nie ma aktualnie żadnych szans

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – syda_productions

Duży wpływ na ceny paliw ma decyzja OPEC o zwiększeniu ograniczeń produkcyjnych, która spowodowała dynamiczną zmianę w cenach ropy. To nie wróży dobrze cenom paliw na polskim rynku detalicznym, a zaczniemy się o tym przekonywać już w nadchodzących tygodniach. Kiedy można spodziewać się nieco lepszych czasów? Trudno udzielić jednoznacznej opinii na to pytanie, jednak jedno jest pewne – czasy, w których benzyna kosztowała po 4 zł za litr już chyba nigdy nie wrócą…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News