Nowe przepisy opublikowane! Kierowcy, czekają was bardzo duże zmiany. Lepiej się z tym zapoznajcie!

Nowe przepisy opublikowane! Kierowcy, czekają was bardzo duże zmiany. Lepiej się z tym zapoznajcie!

Nowe przepisy maseczkowe w prywatnych samochodach to absurd

Podaj dalej

Nowelizacja nowych przepisów ruchu drogowego została już opublikowana. Zmieniło się sporo, dlatego też kierowcy bądźcie czujni – zobaczcie na co musicie zwrócić szczególną uwagę i jakie nowe przepisy weszły w życie.

Nowe przepisy już opublikowane

Ochrona pieszego

Nowelizacja zakłada zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rząd zdecydował się na zrównanie prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień i w nocy. Oprócz tego poprawione zostanie bezpieczeństwo pieszych, którzy mają zakaz korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez jezdnię.

Piesi mogą cieszyć się także z większej ochrony. Obowiązkiem kierowców jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście. Rząd postanowił zakończyć również jazdę na zderzaku. Od teraz kierowcy mają obowiązek zachowania bezpieczniej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych, wynoszącej połową aktualnej prędkości.

Macie jeszcze trochę czasu

Ochrona pieszego

Przepisy wejdą w życie oficjalnie od 1 czerwca bieżącego roku. Mamy więc trochę czasu, by się do nich przyzwyczaić. Zmian jest sporo, niektóre oceniamy lepiej, niektóre nieco gorzej. A wy jak zapatrujecie się na te zmiany? Co o tym sądzicie?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News