Niemcy zaprzestają dopłat do samochodów ekologicznych. Liczą, że te same się obronią

Niemcy zaprzestają dopłat do samochodów ekologicznych. Liczą, że te same się obronią

naklejka ekologiczna polska

Podaj dalej

Niemiecki rząd rozważa ograniczenie wsparcia finansowego dla obywateli swojego kraju przy zakupu elektryków. Jest to dosyć niecodzienny pomysł, bo jednak raczej większość państw w ostatnim czasie, aby zachęcić obywateli do kupowania tego typu produktów, oferowało dofinansowanie na zakup samochodów ekologicznych. Skąd taka decyzja?

Niemcy przestaną dopłacać do zakupu samochodów elektrycznych. Kierowcy będą musieli radzić sobie sami?

Samochód elektryczny samochody elektryczne zasięg zima w zimei
fot. pixabay

Niemieckie Ministerstwo Finansów chce zakończyć program dopłat do samochodów, które posiadają napęd plug-in oraz chce obniżyć praktycznie do minimum dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Powód? Bardzo prozaiczny w dzisiejszych czasach – chęć przeniesienia środków finansowych na działania mające na celu ochronę klimatu w Niemczech.

Przypomnijmy, że aktualnie każda osoba, która była zainteresowana zakupem samochodu elektrycznego, mogła liczyć na dofinansowanie od niemieckiego rządu w kwocie 4500 euro. Pomoc ma jednak zostać zniesiona z końcem 2022 roku, w związku z czym niemieccy kierowcy, którzy myślą o kupnie samochodów elektrycznych, muszą pośpieszyć się z chęcią ich zakupienia.

Co dalej z samochodami elektrycznymi na terenie Niemiec? Trudno powiedzieć, ale skończy się finansowe eldorado

samochody elektryczne prąd węgiel
fot. pixabay

Od początku 2023 roku dopłaty do samochodów elektrycznych będą zmniejszone do maksymalnie 3000 euro. Trzeba przyznać, że Niemcy tną koszty i jesteśmy ciekawi, jakie to będzie miało odzwierciedlenie, jeśli chodzi o sprzedaż elektryków na terenie tego kraju. Wydaje się, że popularność tych samochodów może znacząco spadnąć, bo co by nie mówić dopłaty do ich zakupu zawsze zachęcały do kupna tego typu samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News