Nie parkujesz samochodu w garażu? Mrozy mogą narobić ci wiele problemów! Zobacz jak zima wpływa na twoje auto

Nie parkujesz samochodu w garażu? Mrozy mogą narobić ci wiele problemów! Zobacz jak zima wpływa na twoje auto

Podaj dalej

Zima to ciężki czas dla wielu kierowców. To właśnie wtedy nasze samochody narażone są na różne awarie. Zobacz, jak zima może wpłynąć na twój samochód. Lepiej to przeczytaj, bo inaczej możesz narazić się na spore wydatki!

Zima potrafi wyrządzić spore szkody

samochod zima tankowanie

Problemy, z jakimi możesz spotkać się podczas zimowej, mroźnej aury to na przykład połamane klamki do auta czy pozrywane uszczelki. Jednak to tylko początek, bo jak się domyślasz, czyhają na ciebie również o wiele poważniejsze usterki. Przede wszystkim mowa tutaj o akumulatorach, które wraz ze spadkiem temperatury są narażone na spadek sprawności baterii.

Dlatego też, jeśli nie parkujesz swojego samochodu w garażu, musisz pamiętać, aby zimą od czasu do czasu nim jeździć, bo w przeciwnym razie narazisz swoją baterię na całkowite zamarznięcie! Akumulator przed zimą warto też profilaktycznie doładować.

Jeśli twój samochód zimą głównie stoi na parkingu, to również mogą czekać na ciebie problemy. Mowa tutaj przede wszystkim o autach, które poruszają się głównie na krótkich dystansach. W tym przypadku może dojść do wycieku oleju, a jak się domyślasz, nie są to tanie rzeczy! A jeśli to zlekceważysz, możesz doprowadzić nawet do zatarcia silnika!

Masz diesel? Kontroluj filtry paliwa

Skrobanie szyb zimą

Jeśli jesteś posiadaczem auta z silnikiem diesel to również nie mamy dla ciebie dobrych wiadomości. Olej napędowy może zamarznąć w filtrze paliwa, co spowoduje uruchomienie twojego pojazdu. Pamiętaj zatem, aby regularnie kontrolować filtry paliwa, bo jeśli ten nieoczekiwanie się zatka, będziesz musiał skorzystać z lawety, co nie jest tanim rozwiązaniem.

Zimą kierowcy narażeni są jak sam widzisz na wiele problemów. Dlatego też warto pomyśleć o ciepłym miejscu, w którym możesz zostawiać auto na chłodne, mroźne wieczory. Jeśli takiego nie masz, pomyśl o nim możliwie szybko, bo inaczej twój samochód będzie narażony na spore szkody. Lepiej chyba zainwestować w wynajem garażu, niż w wymianę silnika?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News