Na tych stacjach ceny za paliwo są po prostu kosmiczne! Zobacz, które miejsca najlepiej omijać z daleka

Na tych stacjach ceny za paliwo są po prostu kosmiczne! Zobacz, które miejsca najlepiej omijać z daleka

Podaj dalej

Kierowcy z tygodnia na tydzień coraz więcej muszą płacić za paliwo. Końca podwyżek nie widać, a ceny za diesel i benzynę na niektórych stacjach są kosmicznie wysokie. Które miejsca najlepiej unikać i gdzie jest najtańsze paliwo?

Gdzie najdroższe paliwo?

diesel

Według najnowszego raportu serwisu E-Petrol jasno wynika, że benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały o 14 i 15 groszy. Najmniej podrożał autogaz, który kosztuje aktualnie około 2,55 zł za litr, choć i tak jest to najwyższa cena od 2018 roku.

Najmniej za benzynę i diesel zapłacimy aktualnie w województwie lubuskim, gdzie za litr benzyny i diesla zapłacimy praktycznie równe 5zł. LPG z kolei najtańsze jest w Wielkopolsce, gdzie kosztuje 2,49 zł za litr.

Końca nie widać…

samochod paliwo tankowanie

Największe opłaty za Pb95 i diesla są na Podlasiu, gdzie paliwo kosztuje odpowiednio 5,19 i 5,22 zł za litr. Na Kujawach i Pomorzu najdroższa jest Pb98, która sprzedawana jest tam w cenie aż 5,52 zł za litr! Autogaz najdroższy jest z kolei w województwie świętokrzyskim, gdzie kosztuje 2,64 zł za litr.

Jak sami widzicie – w zależności od regionu ceny paliwa delikatnie się różnią. Kolorowo niestety i tak nie jest i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News