Mitsubishi także wycofuje się z Rosji. Sytuacja jest coraz trudniejsza

Mitsubishi także wycofuje się z Rosji. Sytuacja jest coraz trudniejsza

F1 Grand Prix of Russia – Previews

Podaj dalej

Mitsubishi podjęło decyzję o zawieszeniu produkcji swoich samochodów na rosyjskim rynku. Tym samym japońska firma dołączyła do innych koncernów motoryzacyjnych, które systematycznie podejmują podobne decyzje, co do dalszej pracy na terenie Rosji. Mitsubishi postanowiło wstrzymać swoją produkcję w zakładzie w Kałudze do odwołania.

Coraz większe problemy Rosji. Kolejny producent zaprzestaje prace na terenie tego kraju

nowe samochody nowych samochodów ludzie zakup samochód leasing
fot. pixabay

Od początku ataku Rosji na Ukrainę coraz więcej firm podejmuje decyzję o wycofaniu się z tamtejszego rynku. Swoją działalność na terenie kraju dowodzonego przez Władimira Putina zawiesiły już takie marki jak Ford, Porsche, Land Rover, Volvo czy Volkswagen. W ostatnim czasie do listy tych producentów doszło Mitsubishi, które także postanowiło wycofać się z rosyjskich terenów.

Warto jednak odnotować, że firma w swoim komunikacie poinformowała, że oficjalnym powodem wycofania się z Rosji są „narastające trudności logistyczne”. No, ciekawe czym są one spowodowane, jak nie wojną… Ale cóż, każdy prowadzi swoją politykę jak uważa. Jak na razie nie wiadomo, czy zawieszenie działalności na terenie Rosji przez japońskiego producenta będzie długofalowym procesem. Poinformowano jedynie, że zaprzestanie pracy na tamtejszym obszarze „potrwa do odwołania”.

Sprzedaż aut w Rosji cały czas maleje. Oby tak dalej!

nowe samochody polski ład leasing
fot. pixabay

Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku w Rosji sprzedano aż o 62 proc. mniej nowych samochodów niż w lutym. Z miesiąca na miesiąc sprzedaż aut na terytorium kraju dowodzonego przez Władimira Putina będzie malała. I bardzo dobrze! Nie ma zgody w środowisku na takie bestialskie zachowania, jakich dopuszcza się wobec Ukrainy rosyjski dyktator…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News