Max Verstappen sprzedaje swój samochód! Mistrz F1 chce pomóc w szczytnym celu

Max Verstappen sprzedaje swój samochód! Mistrz F1 chce pomóc w szczytnym celu

max verstappen red bull honda f1 2021 gp meksyku

Podaj dalej

Nowy mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen zdecydował się na sprzedaż swojego samochodu – Hondy Civic Type-R z 2018 roku. Samochód ten ma jedynie niecałe 60 tysięcy przebiegu, a kierowca zdecydował się go sprzedać ze względu na szczytny cel. Jaki? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Max Verstappen zdecydował się na sprzedaż swojego samochodu. Całość ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne

max verstappen

Verstappen w miniony weekend został nowym mistrzem świata F1. Teraz kierowca z zespołu Mercedesa zdecydował się na sprzedaż swojego prywatnego samochodu. Auto należące do kierowcy F1 ma 3 lata, a pod maską ma aż 272 koni mechanicznych. Auto ma jedynie 58 tysięcy przebiegu, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem, jak na taki czas posiadania auta przez Verstappena.

Max Verstappen w ogłoszeniu przy wystawieniu na sprzedaż pojazdu podkreślił, że jego auto jest w świetnym stanie technicznym. Oferta sprzedaży ma stać się aktywna 17 grudnia i to właśnie wtedy możemy spodziewać się nieco większej liczby szczegółów dotyczących tego samochodu. Wiemy jednak już teraz, że na desce rozdzielczej pojazdu ma pojawić się autograf samego Verstappena.

Naprawdę bardzo miły gest ze strony kierowcy Mercedesa. Oby więcej takich zachowań ze strony gwiazd!

Verstappen deklaruje, że cały dochód ze sprzedaży swojego samochodu zostanie przeznaczony przez niego na cele charytatywne. Duże słowa uznania w takim razie kierujemy w stronę kierowcy Mercedesa. Szacunkowa cena auta to około 33 tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki daje nieco ponad 150 tysięcy złotych. Wiadomo jednak, że z racji tego, iż jest to auto Verstappena, można spodziewać się, że na licytacji usłyszymy o wiele wyższą kwotę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News