Mateusz Morawiecki już zadecydował. Czekają nas o wiele surowsze mandaty. Zapłacicie nawet 5 tysięcy kary!

Mateusz Morawiecki już zadecydował. Czekają nas o wiele surowsze mandaty. Zapłacicie nawet 5 tysięcy kary!

Podaj dalej

Polski rząd planuje znacznie podnieść kwoty mandatów. W dzisiejszych czasach mandat w wysokości 500 złotych nie robi już na Polakach wielkiego wrażenia, więc przyszedł czas na bardziej drastyczne kary. Zwiększenia na  kar domaga się Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zaostrza mandaty

 

policjant chciał wrobić w mandat kierowcę

Szef polskiego rządu chce wprowadzenia mandatów o wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Pomysł premiera w ostatnich tygodniach spotkał się z coraz większym poparciem, dlatego też wszystko wskazuje na to, że nieuchronnie zbliża się czas zaostrzenia obowiązujących kar.

Na kierowcach nie robi już wrażenia mandatu w wysokości 500 złotych, więc nawet osoby, które straciły uprawnienia nadal poruszają się po polskich drogach. Zdaniem Morawieckiego, gdyby wysokość mandatów wzrosła do 5 tysięcy, to większość z nich poważnie zastanowiłaby się przed popełnieniem przestępstwa.

Te kary to jakaś przesada

mandat rzad policja

Według Morawieckiego w wielu krajach takich jak Francja czy Niemcy mandaty są o cztery razy większe niż w Polsce. Wprowadzenie nowych kar miałoby mieć zatem funkcję odstraszającą i profilaktyczną. Komisja sejmowa już debatuje nad tym pomysłem, więc niebawem możemy spodziewać się kolejnych informacji w tym temacie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News