Masz stare opony i nie wiesz do końca co z nimi zrobić? Poznaj ten sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz!

Masz stare opony i nie wiesz do końca co z nimi zrobić? Poznaj ten sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz!

opony – wyważanie

Podaj dalej

Stare opony to temat rzeka, z którym wielu kierowców ma spory problem. Nie wszyscy z nas wiedzą dokładnie co zrobić z zużytymi oponami. Niektórzy decydują się na zaśmiecanie środowiska, co oczywiście ma fatalny wpływ na naszą planetę. Co dokładnie zrobić ze starymi oponami? Poznajcie nasze sposoby, które pozwolą wam się ich pozbyć bez konieczności wydawania fortuny pieniędzy.

Masz stare opony i nie wiesz co z nimi zrobić? Już służymy Ci dobrą radą – z nami dowiesz się, jak się ich pozbyć za darmo!

opony zuzyte asfalt

Z analizy przeprowadzonej przez Główny Urząd Statystyczny można się dowiedzieć, że w 2019 roku w Polsce powstało aż 12,8 mln ton odpadów komunalnych! Jest to ogromna liczba, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że jeszcze w 2015 roku wynosiła ona jedynie 10,9 mln. Problem jest bardzo poważny, a ma to oczywiście wpływ na nasze środowisko. Wielu kierowców pod tym względem jest totalnymi ignorantami – nie wiedzą, że opony można bezpłatnie oddać, przez co decydują się na ich wyrzucanie „gdzie popadnie”.

Opony za darmo można przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wystarczy jedynie wydrukować specjalne oświadczenie i gotowe. Ważne jedynie jest, aby udać się do punktu, który jest dedykowany dla danego regionu zamieszkania. W innym wypadku nie będziecie mogli pozbyć się swoich odpadów. Alternatywną opcją jest zostawienie zużytych opon u wulkanizatora. To bardzo popularna metoda, jednak trzeba pamiętać, że trzeba wtedy nieco zapłacić za pozbycie się swoich starych opon. Ale lepsze to niż zanieczyszczanie naszej planety. Nie uważacie, że to genialne?

Pozbądź się starych opon w szybki sposób. Nie wyrzucaj ich „byle gdzie”

opony letnie zimowe
fot. freepik.com

Opony, które trafiają do punktów zbiórek odpadów oraz do wulkanizatorów potem mogą być dalej wykorzystywane i przetwarzane, co z pewnością jest świetnym i niezwykle ekologicznym rozwiążaniem. Przypomnijmy, że opony stare mogą zostać wykorzystywane jako paliwa w procesie spalania oraz wytwarzania ciepła. Kolejną możliwością jest także ich wykorzystywanie do recyklingu materiałowego. Jak sami zatem widzicie jest wiele bardzo ciekawych i korzystnych możliwości, co można zrobić ze starym ogumieniem. Nie trzeba go wyrzucać „byle gdzie”. 🙂

Przeczytaj również