Legendarne Porsche 959 z 1989 roku może być Twoje! Musisz spełnić tylko jeden warunek!

Legendarne Porsche 959 z 1989 roku może być Twoje! Musisz spełnić tylko jeden warunek!

porsche logo

Podaj dalej

Porsche 959 to samochód, którego bez wątpienia nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom motoryzacji. To niezwykle kultowy model, a teraz każdy z was może stać się jego posiadaczem. Na sprzedaż w ostatnim czasie trafił bowiem model z 1989 roku. Samochód ma na przebiegu jedynie 961 kilometrów! Gdzie i jak można go kupić?

Legendarne Porsche 959 może być właśnie Twoje! Musisz spełnić tylko i wyłącznie jeden warunek, aby je mieć!

Produkcja Porsche 959 swego czasu została ograniczona do jedynie 337 sztuk. Sprzedaż tego samochodu była prowadzona w latach 1986 do 1993. Teraz już oczywiście samochody tej serii nie są już produkowane, więc jest to idealna i praktycznie jedyna okazja, aby wyposażyć się w ten typ samochodu. Jak to jednak dokładnie zrobić?

Samochód został wystawiony na oficjalną aukcję. Trafił tam model Porsche 959 Komfort z 1989 roku. W ciągu ostatnich trzydziestu lat samochód przejechał jedynie 961 kilometrów, więc to jest nielada gratka i okazja dla fanów tego typu samochodu. Samochód ma spore wyposażenie, na które składa sięm.in. podgrzewane przednie sportowe fotele oraz specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe.

Na pewno nie jest to tani samochód. Ale jaka to jest przyjemność dla kolekcjonerów!

Silnik typu bokser biturbo o pojemności 2,8 litra o mocy 450 KM zapewni wam doskonałe doznania podczas jazdy. Deska rozdzielcza ma drewniane wykończenia oraz niezwykle unikatowe i kultowe radio Blaupunk Bremen. To absolutne must have dla wszystkich kolekcjonerów. Aukcja rozpocznie się już 17 września w Szwajcari w mieście St. Moritz. Firma RM Sotheby’s wystawiła ten pojazd za równowartość 1,57 miliona euro. W przeliczeniu na nasze to aż 6,2 mln złotych!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News