Kierowcy, szykujcie portfele. Już niedługo diesel i benzyna po 6 zł za litr. To niestety przesądzone...

Kierowcy, szykujcie portfele. Już niedługo diesel i benzyna po 6 zł za litr. To niestety przesądzone...

Podaj dalej

Jeszcze niedawno byliśmy przerażeni tym, że ceny za diesel i benzynę urosły do 5zł za litr. Wydaje się jednak, że to dopiero początek podwyżek. Najnowsze informacje i prognozy jednoznacznie wskazują, że ceny mogą wzrosnąć nawet do 6 zł za litr!

Benzyna i diesel – ceny cały czas rosną

diesel benzyna stacja

W przeciągu ostatniego tygodnia ceny benzyny wzrosły o 10 gr za litr, z kolei diesla o 11 gr za litr. Wiele wskazuje na to, że ta tendencja się utrzyma, wszystko przez przegłosowanie nowego pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki. To w połączeniu z ograniczoną produkcją OPEC+ i zwiększeniem zapotrzebowania rafinerii w USA odzwierciedla aktualne ceny paliwa. Tak informuje serwis E-Petrol.pl.

Według najnowszych informacji na pojedynczych stacjach możemy spotkać już cenę 6,13 zł za litr za wzbogaconą benzynę! I przerażające w tym wszystkim jest to, że kwota z szóstką z przodu niedługo może stać się smutną i przykrą regułą.

Szóstka z przodu już niedługo…

Diesel i benzyna wkrótce po 6 zł za litr
fot. freepik.com

W najbliższych tygodniach czekają nas ceny nawet o 26 gr za litr droższe niż trzy tygodnie temu. Jeśli wszystko będzie wzrastało z tak zabójczą prędkością, to już za 2-3 miesiące możemy być świadkami naprawdę rekordowych cen. W przyszłym tygodniu możemy szykować się, że benzyna będzie kosztowała około 5,12 zł za litr (Pb95), natomiast diesel około 5,10 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News