Kierowco, zatankowałeś przez przypadek złe paliwo? Zobacz co koniecznie musisz zrobić!

Kierowco, zatankowałeś przez przypadek złe paliwo? Zobacz co koniecznie musisz zrobić!

Podaj dalej

Wielu kierowcom często zdarza się przez pomyłkę wybrać złe paliwo. Co prawda jest to dosyć kuriozalny błąd, to jednak warto wiedzieć, co należy zrobić w takiej sytuacji. Pozwoli to uniknąć wielu poważnych awarii.

Wlałeś złe paliwo? Zobacz co zrobić!

diesel paliwo tankowanie

Gdy zorientujesz się, że wlałeś do swojego baku zły rodzaj paliwa, najlepiej nie uruchamiać silnika. Jeśli zorientujesz się, że zrobiłeś to już po wyjeździe ze stacji, bezwzględnie zatrzymaj pojazd. Auto w takich sytuacjach należy przetransportować do warsztatu albo na holu, albo wzywając pomoc drogową. Po odstawieniu auta do serwisu należy oczyścić cały układ paliwowy.

Jeśli w porę się zorientujemy, wystarczy jedynie wypompować paliwo ze zbiornika i wymienić filtr paliwa. Koszt standardowy uruchomienia po raz kolejny samochodu po złym wlaniu paliwa to około 400 złotych, choć zależy to rzecz jasna od konkretnego modelu samochodu.

Zachowaj trzeźwy umysł

diesel paliwo stacja

Nowoczesne auta diesel i benzyna są czułe na zmianę parametrów silnika, więc w takich przypadkach może czekać nas o wiele większy problem i koszt w postaci nawet kilku tysięcy złotych. Reasumując, warto wybierać odpowiedni dystrybutor podczas wizyty na stacjach. W przypadku pomyłki, powyżej macie instrukcję co musicie zrobić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News