Kierowco, zastanawiasz się dlaczego ubywa Ci oleju? Przyczyna jest prosta - zobacz co z tym zrobić!

Kierowco, zastanawiasz się dlaczego ubywa Ci oleju? Przyczyna jest prosta - zobacz co z tym zrobić!

poziom oleju diesel

Podaj dalej

Kierowcy często zmagają się z problemem, że ich samochody zużywają o wiele więcej oleju, niż powinny. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy i co można w tym aspekcie zrobić? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Kierowco, zastanawiasz się dlaczego ubywa Ci oleju? Przyczyna jest prosta!

diesel silnik olej

Bardzo często przyczyną spadku poziomu oleju są wycieki w turbosprężarce. Olej wówczas wycieka do układu dolotowego i komór spalania. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla silników diesla. Przyczyną spadku poziomu oleju często jest również zużycie lub uszkodzenie tłoków i pierścieni, które uszczelniają komorę spalania. W przypadku ich uszkodzenia zużycie oleju może znacznie wzrosnąć.

Niektórym kierowcom wydaje się, że silnik pali olej wraz z eksploatacją samochodu. Jest to jednak bardzo błędnie sformułowana teza. Przyczyną nadmiernego spadku oleju jest także awaria pompy wtryskowej. Kiedy od razu zobaczymy tę usterkę, nie ma na co czekać, tylko warto od razu pojechać do mechanika, aby ten dokładnie zdiagnozował opisywany przez nas problem.

Jak się w tym wszystkim zorientować?

niski poziom oleju

Jak jednak zorientować się, że silnik spala więcej oleju niż dotychczas? Wszystko zależy od konkretnego samochodu i rodzaju silnika. W instrukcji obsługi pojazdu znajdziemy wytyczne odnośnie tej sytuacji i wszystkie cenne wskazówki. Warto mieć zawsze pod ręką olej w przypadku konieczności jego zalania, bo chyba nikt z nas nie chciałby z takiego powodu zatrzeć swojego silnika i doprowadzić do jego remontu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News