Kierowco, Twój samochód nie odpala? Poznaj najczęstsze przyczyny awarii!

Kierowco, Twój samochód nie odpala? Poznaj najczęstsze przyczyny awarii!

diesel odpalanie samochodu

Podaj dalej

Bezproblemowe odpalanie samochodu dla większości kierowców chleb powszedni. Warto jednak pamiętać, że w niektórych, zwłaszcza starszych samochodach, nie zawsze ten proces przebiega tak bezproblemowo. Czasami zdarzają się problemy z odpaleniem auta, na co składa się wiele czynników. Jakie są tego przyczyny, że auto nie chce odpalić? Kierowco, Twój samochód nie odpala? Zobacz, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy!

Kierowco, Twój samochód nie odpala? Oto najczęstsze przyczyny awarii!

odpalanie samochodu

Problemy z odpalaniem auta zazwyczaj spotykają kierowców w najmniej oczekiwanym momencie. Często dzieje się to także podczas niekorzystnych warunków pogodowych, kiedy to nasze auto szczególnie jest narażone na działanie czynników zewnętrznych. Czasami problemy, z jakimi zmagamy się przy odpaleniu auta są na tyle nieistotne, że sami będziemy w stanie rozwiązać ten problem w przeciągu kilku minut. Czasem jednak konieczna będzie wizyta u mechanika lub bardziej kosztowna naprawa. Jaka może być przyczyna tego, że auto nie odpala?

Jedną z bardziej prozaicznych przyczyn jest niski poziom paliwa. Znamy wielu kierowców, którzy wręcz uwielbiają jeździć na rezerwie. W takiej sytuacji silnik prawidłowo kręci, lecz nie może odpalić z powodu niskiego poziomu benzyny. W tej sytuacji wymagane działanie jest proste – wystarczy po prostu wziąć kanister benzyny, udać się na stację i zatankować pojazd. Warto jednak uważać, aby zbyt często nie doprowadzać swojego auta do takiego stanu, ponieważ możemy narazić się na o wiele bardziej kosztowne konsekwencje. Kolejnymi z takich przyczyn są uszkodzone świece lub rozładowany akumulator.

Przede wszystkim nie panikuj i zachowaj trzeźwy umysł

odpalanie samochodu

Czasami bywają też takie sytuacje, kiedy to silnik wolno kręci, nawet gdy mamy naładowany w pełni akumulator. Wówczas przyczyną problemów z odpaleniem auta może być niesprawny rozrusznik. Rozrusznik może ulec awarii praktycznie z dnia na dzień i w takiej sytuacji auto trzeba będzie po prostu oddać do mechanika. Kolejnymi przyczynami, dla których wasze auto może nie chcieć od razu odpalić jest przepalony bezpiecznik czy też uszkodzona stacyjka, choć takie problemy zdarzają się jednak bardzo rzadko. Na szczęście wymiana stacyjki nie jest zbyt kosztowna, choć tyle ile nerwów się najemy przy tego rodzaju usterce, to tylko my wiemy. 🙂

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News