Kierowco, nalałeś za dużo oleju do diesla lub LPG? Zobacz co musisz koniecznie zrobić w tej sytuacji

Kierowco, nalałeś za dużo oleju do diesla lub LPG? Zobacz co musisz koniecznie zrobić w tej sytuacji

Podaj dalej

Każdemu z nas zdarzy się czasem nalać zbyt dużo oleju do swojego diesla lub LPG. Wielu kierowców nie wie jednak, że wiąże się to ze sporymi konsekwencjami. Zobacz, w jaki sposób powinieneś mierzyć poziom swojego oleju i co zrobić, gdy wlejesz go zbyt dużo.

Jak kontrolować poziom oleju w dieslu, benzynie i LPG?

wymiana oleju diesel

Olej jak dobrze wiesz jest niezbędnym elementem, aby twój silnik prawidłowo pracował. W przypadku braku oleju lub jego niedostatecznej ilości narażasz silnik na zatarcie lub inne, poważne konsekwencje. O tym wie jednak większość z was – niewiele osób pamięta jednak, że nalanie zbyt dużej ilości oleju również może doprowadzić do poważnej awarii.

Przy wlewaniu oleju wielu kierowców skupia się, aby nalać go więcej, niż wynosi minimum jego poziomu. Spora część z nas nie zwraca jednak uwagę na maksymalną dawkę, co często prowadzi do poważnych konsekwencji. W przypadku zbyt dużej liczby oleju narażamy nasz silnik na rozszczelnienie. Duża ilość oleju prowadzi do wycieków, które mają wpływ nie tylko na silnik, ale też inne podzespoły. Problem ten poważny jest zwłaszcza w dieslu, kiedy to dodatkowa ilość oleju może spowodować, że do miski olejowej dostanie się nadmiar niespalonego paliwa. Jeśli zobaczysz, że nalałeś zbyt dużo oleju, od razu zajmij się jego przelaniem, korzystając ze strzykawki z wężykiem.

Nie doprowadź do pożaru!

silnik olej diesel

W przypadku, gdy nadmiar oleju zacznie przedostawać się prosto do komory spalania, może dojść do samozapłonu. Wówczas nie tylko narazisz swój silnik na zniszczenie, ale może dojść nawet do pożaru. Dlatego też warto dokładnie kontrolować, ile wlewamy oleju, aby nie narazić się na żadne awarię. Chyba nikt z nas nie chciałby zatrzeć silnika, ani doprowadzić co gorsza do pożaru?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News