Kierowco! Masz problem z przyczepnością? Zobacz, jakie powinno być właściwe ciśnienie opon zimowych

Kierowco! Masz problem z przyczepnością? Zobacz, jakie powinno być właściwe ciśnienie opon zimowych

Podaj dalej

Masz ostatnio problemy z przyczepnością? Nie kontrolowałeś dawno poziomu ciśnienia swoich opon? Sprawdź, jakie powinieneś mieć ciśnienie w oponach zimowych, by móc cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Sprawdzaj regularnie ciśnienie opon

silnik diesla cisnienie opon

Opony w nowych samochodach, jeśli są dobrze użytkowane mogą posłużyć ci na długi okres czasu. Musisz jednak pamiętać, że wszystkie modele opon stopniowo tracą ciśnienie. Ma na to wpływ zarówno wentyl, ale i też temperatura, która zwłaszcza zimą potrafi płatać różne figle. Ważne jest zatem, aby regularnie sprawdzać ciśnienie w swoich oponach.

Przed mrozami warto podnieść poziom ciśnienia w oponach przynajmniej o 0,2 bara. Dzięki temu będziesz zabezpieczony na wypadek spadających temperatur. Wcześniej sprawdź jednak wartości homologowane przez producenta i pamiętaj, by przywrócić odpowiednie ciśnienie po zakończeniu mrozów.

Powiększ ciśnienie o 0,2 bara i ciesz się spokojem

Pamiętaj, że zbyt niskie ciśnienie w oponach ma wpływ na zwiększenie drogi hamowania oraz pogorszenie przyczepności. Ponadto niewłaściwe ciśnienie powoduje większe spalanie i zmniejsza żywotność opony, a tego chyba chciałbyś uniknąć. Pamiętaj zatem, by zimą zwiększyć ciśnienie w oponach o 0,2 bara i dzięki temu będziesz mógł być spokojny o odpowiednią przyczepność i niski poziom spalania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News