Kierowco, kupiłeś używane auto z LPG? Sprzedaj je natychmiast! Koszty zrujnują twój budżet

Kierowco, kupiłeś używane auto z LPG? Sprzedaj je natychmiast! Koszty zrujnują twój budżet

Podaj dalej

Kierowco, kupiłeś w ostatnim czasie używany samochód z instalacją LPG? Nie mamy dla Ciebie niestety dobrych wiadomości. Bardzo możliwe, że będziesz musiał sięgnąć głęboko do kieszeni, aby doprowadzić to auto do stanu używalności na wiele lat. O co w tym wszystkim chodzi?

Jak odblokować strój Neymara w Fortnite?

Kupiłeś auto z LPG? Mogą Cię czekać duże problemy…

lpg gaz tankowanie

Dużo zależy od tego, kiedy w twoim aucie została zainstalowana instalacja gazowa. Najczęściej dla kierowców LPG najbardziej spokojne i bezpieczne okazują się dwa pierwsze lata, kiedy ryzyko awarii jest bardzo niewielkie. Niestety później problemy z instalacją gazową (im jest starsza tym gorzej), mogą doprowadzić do awarii całego Twojego silnika.

Pamiętaj o tym, że po zakupie auta z LPG powinieneś od razu zająć się wymianą wszystkich filtrów gazu oraz skontrolować luzy zaworowe. Jest to typowo profilaktyczne rozwiązanie, które jednak spowoduje, że będziesz mógł spać spokojniej i nie martwić się o to, że nagle w którymś momencie twoje auto stanie się prawdziwą ruiną. Skontroluj zatem stan swoich wtryskiwaczy i reduktora, by wiedzieć na czym stoisz.

Zastosuj zasadę ograniczonego zaufania

lpg

Oczywiście, jeśli jest to Twój pierwszy zakup używanego auta, to pamiętaj o tym, by nie bardzo ufać osobom sprzedającym pojazd. Zadawaj wiele pytań i wszystko sprawdź kilka razy, żebyś później nie miał kłopotów. Pamiętaj, że oprócz wyżej wspomnianych rad warto również zerknąć na stan reduktora oraz skontrolować datę legalizacji butli, ponieważ każda butla gazowa musi wytrzymać minimum przez 10 lat. Po tym czasie czeka ją obowiązkowe badanie lub wymiana.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News