Kierowco, kupiłeś auto z LPG? Nie martw się, tankowanie nie jest takie straszne

Kierowco, kupiłeś auto z LPG? Nie martw się, tankowanie nie jest takie straszne

Podaj dalej

Wielu kierowców, którzy kupują auto używane z instalacją LPG lub po prostu po raz pierwszy mają taki samochód, zastanawia się, jak ma przebiegać proces tankowania. Nie martw się, to nic strasznego! Szybko się przyzwyczaisz. Masz nasze słowo!

Tankowanie LPG to nic trudnego

lpg samochod na gaz

Proces tankowania LPG nie różni się zbyt wiele od procesu tankowania diesla czy benzyny. Oprócz tego zawsze praktycznie możesz liczyć na pomoc obsługi stacji. Większość stacji jest wyposażona w dystrybutor z LPG i nie powinieneś mieć z tym problemu.

Wystarczy, że będziesz stosował się do zamieszczonej na stacji instrukcji obsługi. Raz, drugi spróbujesz i wszystko stanie się dla Ciebie o wiele prostsze. Wszystko na stacjach jest doskonale wytłumaczone, a zawsze też możesz skorzystać z pomocy swojego kumpla, który wcześniej jeździł już autem na gaz. Naprawdę, nie ma czym się przejmować, choć musisz pamiętać rzecz jasna o stosowaniu się do instrukcji.

Minimalizuj koszty

Wielu kierowców decyduje się na zmianę auta na takie z instalacją gazową, aby po prostu zminimalizować koszty. I tak też jest i teraz, choć trzeba pamiętać, że w przypadku wprowadzenia Stref Czystego Transportu przyszłość samochodów na gaz wcale nie musi być tak barwna i kolorowa.
KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News