Każdy samochód ma to na przedniej szybie, lecz wielu nie potrafi tego usunąć. Jak łatwo poradzić sobie z naklejką rejestracyjną?

Każdy samochód ma to na przedniej szybie, lecz wielu nie potrafi tego usunąć. Jak łatwo poradzić sobie z naklejką rejestracyjną?

Podaj dalej

Wielu kierowców często zastanawia się w jaki sposób może pozbyć się naklejki rejestracyjnej. Naklejka znajdująca się na przedniej szybie często sprawia kierowcom sporo problemów. Jej nieumiejętne usunięcie również jednak może spowodować duże kłopoty. Jak się do tego zabrać, by zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie?

Naklejka rejestracyjna – co warto o niej wiedzieć?

Naklejka rejestracyjna jest nieodzownym elementem każdego pojazdu, podobnie jak tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu auta. Naklejka umieszczona jest zawsze w prawym dolnym rogu szyby i zawiera numery rejestracyjne. Obowiązkiem kierowcy jest zadbanie o to, by była widoczna nawet w nienajlepszych warunkach pogodowych. Naklejka jest jednorazowa i w przypadku jej zniszczenia musimy zgłosić się o wydanie duplikatu.

Brak naklejki na szybie grozi mandatem w wysokości do nawet 500 złotych! Przepisy trzeba zatem przestrzegać, jednak wielu z was zapewne zastanawia się, co w przypadku zakupu używanego samochodu, gdy potrzebujemy wymienić dane identyfikacyjne.

Zachowajcie ostrożność!

przednia szyba naklejka diesel

W takim przypadku, gdy chcemy odkleić naklejkę najlepiej jest podgrzać ją do wysokiej temperatury. Możemy w tym celu użyć nawet suszarki do włosów. Pamiętajmy jednak, aby zrobić to umiejętnie, bo gdy skupimy się na podgrzewaniu tylko jednego, małego miejsca, możemy doprowadzić do uszkodzenia szyby.

Po podgrzaniu naklejki, najlepiej podważyć ją paznokciem lub żyletką i delikatnie ją oderwać. Do usunięcia resztek, które pozostaną na szybie warto użyć benzyny lub nawet zmywacza do paznokci. Kolejną możliwą metodą jest użycie skrobaczki do usuwania lodu z szyb. No i co, chyba to nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News