Już dzisiaj ostatni Opel Astra opuści fabrykę w Gliwicach

Już dzisiaj ostatni Opel Astra opuści fabrykę w Gliwicach

diesel opel astra

Podaj dalej

Tak jak informowaliśmy was na początku tego miesiąca – dzisiaj tj. 30 listopada mamy historyczny dzień dla fabryki produkującej samochody w Gliwicach. Taśmę opuści bowiem ostatni model Opla Astra, który przez ostatnie 20 lat w wyżej wspomnianej fabryce był wyprodukowany w ilości ponad 1,8 mln sztuk.

Ostatni Opel Astra opuści dzisiaj fabrykę w Gliwicach. Historyczna chwila

Opel
Fot. pixabay.com

Szef gliwickiego zakładu Andrzej Korpak podczas rozmowy z RMF FM podkreślił, że kolejne modele samochodów będą produkowane w Niemczech. Pierwszy samochód, który został wyprodukowany w Gliwicach został w fabryce do dnia dzisiejszego. Ostatni model zostanie z kolei sprzedany dla prywatnego klienta z Polski. Łącznie przed 20 lat produkcji z fabryki w Gliwicach zjechało ponad 2 mln 755 samochodów. Sama Astra została wyprodukowana w zatrważającej liczbie 1 mln 800 tysięcy sztuk.

Koniec produkcji nie oznacza jednak do końca zamknięcia w całości zakładu. Będzie on w najbliższym czasie rozbudowywany, ponieważ od nowego roku ruszy w zakładzie produkcja samochodów elektrycznych. Na początku ma być składanych kilka samochodów dziennie, jednak docelowo ta liczba ma wzrosnąć nawet do 150 samochodów każdego dnia. 4 kwietnia 2022 roku produkcja ma ruszyć pełną parą.

Teraz w fabryce będą produkowane dostawczaki i elektryki. Pełną parą produkcja ma ruszyć już w kwietniu

Opel Ampera-e
fot. Opel

Od kwietnia mają zostać produkowane dostawczaki takie jak Opel Movano, Peugeot Boxer, Fiat Ducao czy Citroen Jumper. Ponadto mają tam powstawać również auta, które będą docelowo trafiały na rynek brytyjski. Przypomnijmy, że fabryka samochodów Opla z Gliwic jest jedną z najważniejszych i zarazem największych inwestycji w całym województwie śląskim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News