Joe Biden przyjedzie do Warszawy. Kierowcy, przygotujcie się na duże utrudnienia w ruchu!

Joe Biden przyjedzie do Warszawy. Kierowcy, przygotujcie się na duże utrudnienia w ruchu!

Prezydent USA Joe Biden

Podaj dalej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyjedzie do Warszawy w piątek 25 marca. W sobotę Biden spotka się z Andrzejem Dudą, aby porozmawiać z nim na kilka ważnych tematów. Przyjazd prezydenta USA oznacza jedno – spodziewajcie się wielu utrudnień na drogach. W Warszawie będzie prowadzona bowiem podwyższona kontrola bezpieczeństwa. Jeśli możecie, nie planujcie na weekend jazdy samochodem, bo drogi w większości przypadków mogą być po prostu nieprzejezdne.

Joe Biden przyleci do Polski. W sobotę 26 marca ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą

Biały Dom potwierdził, że Joe Biden przyleci do Warszawy w piątek 25 marca. Tym samym Polska będzie drugim przystankiem dla prezydenta USA po Brukseli, gdzie przywódca Stanów Zjednoczonych ma spotkać się z szefami Unii Europejskiej, NATO oraz Grupy G7. Spotkanie Bidena z Andrzejem Dudą zostało zaplanowane na 26 marca. Obaj panowie mają wspólnie porozmawiać na temat kryzysu humanitarnego, który aktualnie panuje na Ukrainie z powodu rosyjskiej agresji.

– Prezydent omówi to, jak Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami i partnerami odpowiadają na kryzys humanitarny i praw człowieka stworzony przez nieusprawiedliwioną i niesprowokowaną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie – można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Biały Dom, które zostało zacytowane w serwisie Moto Fakty.

Drogi w Warszawie w większości przypadków będą nieprzejezdne. Przyszykujcie się na duże utrudnienia w ruchu

Póki co nie znamy dokładnego planu Bidena na wizytę w Polsce. Jedynie do wiadomości publicznej trafiła informacja o jego planowanym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. W sobotę, po spotkaniu z prezydentem RP, Biden ma polecieć do Waszyngtonu. Mieszkańcy Warszawy w najbliższy weekend muszą zatem liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Drogi mogą być nieprzejezdne, a zamknięte zostaną chociażby Al. Jerozolimskie z mostem Poniatowskiego, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, ul. Solec i Czerniakowska. Z ruchu zostaną też wyłączone ulice Powsińska, Wiertnicza i Przyczółkowa. Kierowcom zalecamy pozostanie w domach lub wybranie innej formy komunikacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News