Jakimi autami jeżdżą Polacy? Nie spodziewaliśmy się, że jesteśmy aż tak bogaci!

Jakimi autami jeżdżą Polacy? Nie spodziewaliśmy się, że jesteśmy aż tak bogaci!

nowe samochody nowych samochodów ludzie zakup samochód leasing

Podaj dalej

W ubiegłym miesiącu Polacy wyjątkowo chętnie stawiali na zakup samochodów z sektora premium. Dość powiedzieć, że tego typu pojazdy stanowiły 25 proc. wszystkich nowych samochodów kupowanych przez obywateli naszego kraju w marcu bieżącego roku. Dlaczego tak się stało i jak wygląda aktualna sytuacja na rynku motoryzacyjnym? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule!

Polacy coraz chętniej kupują samochody marki premium! Z czego to wynika?

zparkowany samochod
www.freepik.

Z danych przedstawionych przez Instytut Samar jednoznacznie wynika, że w marcu ubiegłego roku w naszym kraju zarejestrowano 10 156 nowych aut klasy premium, co jest wynikiem o 50 procent wyższym niż w lutym! Te liczby działają na wyobraźnię i mogą robić wrażenie. Oprócz tego z danych przedstawionych przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców jednoznacznie wynika, że w marcu w całym kraju zarejestrowano niespełna 40 tysięcy samochodów osobowych, co jest wynikiem o 17 proc. niższym od analogicznego okresu w 2021 roku. Z kolei jest to wynik wyższy o niespełna 20 procent od wyniku z lutego bieżącego roku.

Po raz pierwszy w historii samochody z segmentu premium stanowiły 25 proc. wszystkich kupionych aut na terenie naszego kraju w ciągu danego miesiąca. Wcale nie oznacza to jednak, że Polakom tak dobrze się powodzi w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Wszystko dlatego, że samochody marki premium łatwiej są dostarczane do klientów, co miało duży wpływ na wyniki tego rankingu. Wielu producentów narzeka bowiem na problemy z dostawami, które wynikają z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Obywatele naszego kraju są coraz bardziej bogaci? Niekoniecznie, choć wpływ na to ma wiele czynników

nowe samochody nowych samochodów ludzie zakup samochód leasing
fot. pixabay

W rankingu najchętniej kupowanych samochodów marki premium od początku 0222 roku prowadzi BMW, które zanotowało 5516 nowych rejestracji przez użytkowników samochodów osobowych. Na drugiej lokacie znalazł się Mercedes, z kolei trzecia lokata została zajęta przez Audi. Dalsze miejsca w rankingu padły łupem Volvo oraz Tesli, które uplasowały się kolejno na czwartym i piątym miejscu. Spodziewaliście się, że to właśnie te marki będą wiodły prym w rankingu sprzedaży w tym roku, jeśli chodzi o auta premium?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News