Jakie samochody są najchętniej kupowane w Polsce w 2022 roku? Poznaliśmy wyniki najnowszego rankingu

Jakie samochody są najchętniej kupowane w Polsce w 2022 roku? Poznaliśmy wyniki najnowszego rankingu

sprzedaz kupno samochod

Podaj dalej

Zastanawialiście się, które konkretnie samochody w naszym kraju mogą cieszyć się największą popularnością, jeśli chodzi o zakup w 2022 roku? My poznaliśmy już wyniki najnowszego rankingu w tej sprawie, z którego jednoznacznie wynika, że najchętniej kupowanym autem w Europie na początku tego roku jest Volkswagen Golf i Dacia Sandero, które cieszą się największą popularnością wśród kierowców.

Które samochody najlepiej sprzedają się w 2022 roku? Poznaliśmy wyniki zestawienia

fiat-126-fsm-maluch-na-sprzedaz

Od początku roku Dacia Sandero i Volkswagen Golf nie narzekają na popularność. W lutym największą popularność zyskał Volkswagen Golf, którego kupiło 15 122 kierowców. Łącznie od początku lutego Golf zyskał niemal 30 tysięcy nowych nabywców, co dało tej marce trzecie miejsce w końcowym zestawieniu, jeśli spojrzymy na cały 2022 rok. W czołówce znalazł się też model Peugeot 208, który sprzedał się w liczbie 14 686 sztuk w lutym, natomiast w tym roku w liczbie 31 013 pojazdów.

Dacia Sandero jak na razie może poszczyć się mianem najchętniej kupowanego auta w 2022 roku, jeśli spojrzymy też na sprzedaż z roku 2021. Marka ta zanotowała praktycznie jako jedyna wzrost sprzedaży w porównaniu z ostatnim rokiem. Jeśli chodzi z kolei o inne modele, to przykładowo Citroen C3 względem ubiegłego roku sprzedaje się o 14,1 proc. gorzej, a Peugeot 208 o 27,9 procent! Nie wszyscy producenci marek mają zatem powody do zadowolenia na początku 2022 roku w liczbie sprzedanych samochodów.

Spadek sprzedaży spowodowany jest wojną i koronawirusem, ale to nic dziwnego…

sprzedaz kupno samochod

Spadki w sprzedaży pojazdów oczywiście są spowodowane szalejącą pandemią koronawirusa oraz kryzysem z powodu wojny na Ukrainie. Producenci muszą zmagać się zatem z trudnym dla siebie okresem, ale wydaje się, że w najbliższych miesiąc będzie już tylko lepiej. Sytuacja na rynku powinna się przecież w końcu ustabilizować, a sprzedaż wzrosnąć. Choć i tak dane w ostatnich latach po prostu są kiepskie i nic z tym nie możemy jak na razie zrobić…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News