Jakie kolory samochodów wybieramy najczęściej? Niespodziewane wyniki badania!

Jakie kolory samochodów wybieramy najczęściej? Niespodziewane wyniki badania!

nowy kolor samochodu

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś na temat tego, jakie kolory samochodów są najczęściej wybierane przez kierowców nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie? W ostatnim czasie ranking na ten temat przygotowała firma PPH Industries, która zajmuje się dostawami lakierów samochodowych. Wyniki badań okazały się być bardzo ciekawe i z pewnością zaskoczą niejednego z was.

Jakie kolory samochodów są najczęściej wybierane przez kierowców na całym świecie? Poznajcie wyniki rankingu!

Z raportu przygotowanego przez firmę PPG Industries jednoznacznie wynika, że kierowcy w Europie najczęściej wybierali kolor szary, który był obecną barwą w co czwartym salonie samochodowym. Podobna tendencja utrzymywała się na terenie Ameryki Północnej, gdzie także samochody grafitowe cieszyły się dużą popularnością. Pierwsze miejsce należy jednak do koloru białego, który zdominował ranking zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej.

W Ameryce Południowej i Azji również triumfował kolor biały, jednak tuż za jego plecami znalazły się barwy srebrne i czarne. Barwy te zdominowały praktycznie wszystkie samochody – zarówno rodzinne, luksusowe, jak i sportowe. Ponad 30 proc. wszystkich samochodów sportowych, które wyjechały z salonów w Europie było w kolorze szarym. Barwy nieco jaśniejsze, takie jak czerwony i żółty stanowiły jedynie kilka procent sprzedaży wszystkich samochodów. Jak widać zatem, kierowcy wolą postawić na bardziej standardowe barwy, jeśli chodzi o wybór ich samochodów.

Kierowcy stawiają na klasyczne kolory. Inne barwy pomału odchodzą do lamusa i nie są już tak popularne jak kiedyś

 

Z raportu PPG Industries wynika także, że w ostatnim czasie większą popularność zyskały samochody sprzedawane w dwubarwnych lakierach. Tym samym wyraźnie widać, że kierowcy coraz bardziej interesują się możliwością personalizowania swoich samochodów. Wiele producentów narzeka jednak, że kierowcy stawiają tylko i wyłącznie na klasyczne kolory, a barwy bardziej jaskrawe cieszą się coraz mniejszą popularnością. No cóż, takie czasy i takie preferencje kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News