Jak pozbyć się łatwo i skutecznie wilgoci w aucie? Mamy na to oryginalny sposób!

Jak pozbyć się łatwo i skutecznie wilgoci w aucie? Mamy na to oryginalny sposób!

para wilgoc samochod

Podaj dalej

Wilgoć w samochodzie to temat, który dręczy wielu kierowców. Nie jest to przyjemne zjawisko, z którym wcale nie jest tak łatwo się uporać. Jest jednak na to pewien sposób, który sprawi, że Twój samochód będzie wolny od wilgoci w okresie jesienno-zimowym, kiedy to jest na to najbardziej narażony. Jak to zrobić? Już tłumaczymy!

Jak łatwo i szybko pozbyć się wilgoci w samochodzie? Już tłumaczymy – to prostsze niż wam się wydaje

Skąd w ogóle bierze się wilgoć w samochodzie? No niestety, najczęściej winnymi tej sytuacji jesteśmy my sami. Wszystko z powodu zostawiania w samochodzie mokrych rzeczy, które później wsiąkają w tapicerkę. To powoduje później nie tylko niezbyt przyjemny zapach w całym samochodzie, ale również powoduje parowanie szyb. Warto też skontrolować stan uszczelek w samochodzie, ponieważ często to również one ponoszą winę za nieszczelności w naszym pojeździe.

Jak jednak zapobiegać wilgoci? Wystarczy, choć zabrzmi to banalnie, regularnie sprzątać i czyścić samochód. Regularna dezynfekcja oraz pielęgnacja auta to absolutna podstawa, jeśli nie chcemy mierzyć się z tego typu problemami. W przeciwnym razie trudno będzie nam sobie poradzić z tym problemem. Brzydki zapach z kolei możemy łatwo wyeliminować z samochodu dzięki dokładnemu praniu tapicerki. Brzmi banalnie, prawda?

Co jeszcze możemy zrobić? Jest kilka rozwiązań, warto wszystkie dokładnie przetestować

dywanik diesel wilgoc

Co jeszcze możemy zrobić, aby wyeliminować zjawisko wilgoci? Przede wszystkim zalecamy wymianę filtra kabinowego, ponieważ to właśnie tam najczęściej pojawiają się szkodliwe dla zdrowia bakterie. Warto też nadzorować kondycję układu klimatyzacji. Te wszystkie czynności sprawią, że nie będziecie musieli zmagać się dłużej z problemem wilgoci w swoim samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News