Inspekcja Transportu Drogowego obchodzi 20-lecie działalności kontrolnej

Inspekcja Transportu Drogowego obchodzi 20-lecie działalności kontrolnej

Inspekcja Transportu Drogowego obchodzi 20-lecie działalności kontrolnej

Podaj dalej

Od 20 lat na polskich drogach obecne są patrole Inspekcji Transportu Drogowego. Służba początkowo została objęta przez 80 inspektorów, którzy przez ten czas mocno się rozwinęli i aktualnie ITD liczy o wiele więcej członków i ma na swoim koncie liczne sukcesy, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Inspekcja Transportu Drogowego świętuje 20-lecie działalności

ITD kontrola i mandaty na autostradach

W ostatnich dniach odbyła się gala z okazji 20-lecia działalności ITD w Warszawie. Podczas niej swoje przemówienie wygłosił szef ITD.

– Polska musiała zapewnić instytucjonalny i profesjonalny nadzór nad transportem drogowym. Był to oczywiście wymóg akcesyjny, ale była to też konieczność wynikająca z analizy poziomu bezpieczeństwa na drogach i negatywnej oceny, jaką wówczas wystawiano branży transportowej, której daleko było do spełnienia europejskich standardów – mówił Główny Inspektor Transportu Drogowego – Alvin Gajadhur, cytowany przez Moto Fakty.

ITD zostało powołane już 20 lat temu. Co przez ten czas udało się osiągnąć?

ITD zostało powołane 1 października 2002 roku, kiedy 80 inspektorów rozpoczęło wówczas działania kontrolne. Od tego czasu inspektorzy przeprowadzili blisko 3,5 mln kontroli drogowych oraz 32 tys. kontroli w siedzibach przedsiębiorstw.

– Chronimy przede wszystkim polską branżę transportową i współtworzymy warunki dla jej zrównoważonego rozwoju. Nadzór nad transportem to również zapewnienie większej ochrony i bezpieczniejszych warunków pracy tym, którzy realizują usługi transportowe – zawodowym kierowcom. To ochrona dróg i środowiska naturalnego. I co ważne, bezpieczny transport, sprawne technicznie pojazdy, świadomi zagrożeń i swoich obowiązków kierowcy oraz przewoźnicy to większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – podkreślił główny inspektor ITD.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News