Ile tak naprawdę spala paliwa twoje auto? Zdziwiłbyś się jak dużo! Zobacz jak to sprawdzić!

Ile tak naprawdę spala paliwa twoje auto? Zdziwiłbyś się jak dużo! Zobacz jak to sprawdzić!

diesel spalanie olej

Podaj dalej

Zużycie paliwa jest tematem uwielbianym przez wielu kierowców. Każdemu z nas zależy na jak najniższym spalaniu. Czasami trudno jest jednak ten wynik osiągnąć, nie jeżdżąc ekonomicznie. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach nasze pojazdy spalają o wiele więcej paliwa, aniżeli mówi o tym producent. Dlaczego tak się dzieje i na czym polega ten problem?

Ile tak naprawdę spala paliwa Twoje auto? Zdziwiłbyś się jak dużo!

Dokładne wyniki spalania zależne są od kilku czynników. Nie ma tak naprawdę jednego elementu, który decyduje o wszystkim. Na to wszystko mają wpływ różne składowe. Jeśli jeździsz tylko i wyłącznie na krótkich trasach po mieście, to Twoje spalanie nie będzie takie, jak kierowcy, który jeździ w trasie. Wszystko zależy też od konkretnego miasta oraz dróg po jakich się poruszamy. Inne spalanie będzie na drogach krajowych, a inne na autostradach.

Wszystko zależy oczywiście też od naszego stylu jazdy. Koszty paliwa w ostatnim czasie – niezależnie czy mówimy tutaj o benzynie, dieslu czy LPG są bardzo duże. Każdemu z nas zależy zatem, aby nieco zaoszczędzić, jeśli chodzi o paliwo. Przy wyborze oszczędnego pojazdu warto postawić na auta z silnikami wysokoprężnymi. Mamy tam co prawda większe ryzyko, jeśli chodzi o ich ewentualne naprawy, jednak w nich możemy zaoszczędzić na spalaniu, jeśli potrafimy umiejętnie poruszać się samochodem.

Przy niektórych modelach samochodowych musisz bardzo uważać!

diesel-spalanie-oszczedne-wskazowka

Co ciekawe, warto jednak uważać, przy wyborze niektórych modeli samochodów. Niektóre z nich nie podają prawdziwego zużycia paliwa, przez co można się nieźle naciąć. Jakich modeli dotyczy taka sytuacja? Przede wszystkim np. Volkswagena – model Polo V 1.6 TDI w wersji 90-konnej według wskazań producenta spala 3,7 l na 100 km. My z dobrego źródła – a konkretnie od naszego czytelnika – wiemy, że jego pojazd na 100 km spala o litr więcej! Jest to zatem dosyć poważne odstępstwo od reguły. A takich przykładów jest o wiele więcej. Warto zatem dokładnie przeanalizować tego typu aspekty, gdy będziecie się zastanawiali, ile wasze auto tak naprawdę spala.

Przeczytaj również