Gdzie najtańsze paliwo w Polsce? Zobaczcie, gdzie warto tankować w tych trudnych czasach [LISTA]

Gdzie najtańsze paliwo w Polsce? Zobaczcie, gdzie warto tankować w tych trudnych czasach [LISTA]

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Tankowanie od dłuższego czasu nikomu nie sprawia przyjemności, zwłaszcza, gdy coraz głębiej musimy sięgnąć do kieszeni, by móc zatankować swojego benzyniaka, diesla lub auto zasilane instalacją LPG. Gdzie w Polsce aktualnie jest najtańsze paliwo? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule, który powinien wam nieco pomóc w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Gdzie najtańsze paliwo w Polsce? W tych regionach benzyna, diesel i LPG są aktualnie najtańsze!

paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – demanna

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę ceny paliwa idą cały czas do góry i nie możemy doczekać się, aby ta tendencja nieco przystopowała. Z zestawienia przygotowanego przez serwis Auto Centrum jednoznacznie wynika, że aktualnie najtańsze paliwo w naszym kraju możecie znaleźć w województwie świętokrzyskim, gdzie litr benzyny kosztuje około 6,44 zł – jest to jednocześnie najtańszy region w naszym kraju, gdzie paliwo kosztuje mniej niż 6,50 zł za litr.

Na dalszych miejscach w rankingu znalazły się województwa, w których paliwo kosztuje między 6,50 a 6,60 zł za litr. Mowa tutaj o województwie pomorskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim oraz małopolskim, gdzie takie ceny możecie znaleźć na stacjach benzynowych. Aktualnie najdroższe paliwo jest z kolei oferowane na Podkarpaciu, gdzie średnia cena za litr to niemal 6,80 zł! Trzeba przyznać, że jest to już prawdziwy rozbój w biały dzień…

Paliwo w dalszym ciągu dla wielu jest towarem luksusowym i nieprędko się to zmieni…

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik

Jak sami zatem widzicie paliwo w dalszym ciągu jest można powiedzieć towarem luksusowym, zwłaszcza patrząc na jego cenę. Niestety, mowa tutaj nie tylko o benzynie, ale też o LPG i dieslu, które także są niezwykle drogie. Pytanie, gdzie najtańsze paliwo w Polsce jest zatem trochę nie na miejscu, jednak mimo tego, jak sami widzicie, są regiony w Polsce, gdzie możecie nieco więcej zaoszczędzić na benzynie, dieslu i LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News