Dobre wieści dla kierowców LPG! Zakaz wjazdu dla waszych pojazdów jest nielegalny?!

Dobre wieści dla kierowców LPG! Zakaz wjazdu dla waszych pojazdów jest nielegalny?!

Podaj dalej

Na wielu wjazdach do garażów podziemnych widoczny jest znak zakazu wjazd aut z LPG. Rodzi to spore wątpliwości u sporej grupy kierowców, która finalnie nie wie co w takiej sytuacji ma zrobić. Wjechać czy nie wjechać? Zobaczcie, jak to wygląda od strony prawnej.

Zakaz wjazdu LPG – o czym trzeba pamiętać?

lpg przelacznik gaz

Znak B-1 zakazujący pojazdom z LPG wjazdu do podziemnego garażu jest często widoczny. Takie oznaczenia jednak formalnie nie istnieją, ponieważ nie ma ich w rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z 31.07.2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Dlaczego ten znak powstał? Dlatego, że gdy podziemny parking nie jest wyposażony w system wentylacji niektórzy wolą postawić taki nieformalny znak, by powstrzymać kierowców z LPG do wjazdu do takiego garażu.

Mimo tego że znak ten nie jest formalny nie oznacza to, że możecie bez problemu parkować w takich miejscach. Obecność samochodu z instalacją gazową w miejscach, gdzie widzimy taki nieformalny zakaz i tak wiąże się z niebezpieczeństwem. Ktoś ten znak przecież z jakiegoś powodu postawił. Głównie dlatego, że firma wolała zaoszczędzić na wentylacji. A wjazd aut z LPG do takiego garażu może spowodować sporo niepotrzebnych kłopotów.

Lepiej oszczędźcie sobie kłopotów

lpg gaz tankowanie

Wypadki spowodowane rozszczelnieniem się instalacji bądź zbiornika z gazem i powstały pożar z tego powodu nie jest sprawą przyjemną. Oczywiście, takie sytuacje bardzo rzadko się zdarzają, jednak trzeba pamiętać o możliwym zagrożeniu. Zakaz wjazdu do niektórych garaży nadal nie został jednoznacznie prawnie rozstrzygnięty. Wszystko wskazuje na to, że decyzji i stanowiska w tej sprawie prędko się nie doczekamy. A kierowcom z LPG pozostaje współczuć i jednak prosić ich, by ten nieformalny znak przestrzegali…

źródło: MotoFakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News