Czy warto kupować używane alufelgi? Zobacz plusy i minusy takiego rozwiązania

Czy warto kupować używane alufelgi? Zobacz plusy i minusy takiego rozwiązania

Czy warto kupować używane alufelgi? Zobacz plusy i minusy takiego rozwiązania

Podaj dalej

Wielu kierowców w obliczu trudnej sytuacji finansowej w tych kiepskich dla nas wszystkich czasach decyduje się na zakup używanej felgi. Zakup używanej felgi oznacza, że można sporo zaoszczędzić, ponieważ „używki” często są tańsze prawie o dwie trzecie wartości nowego sprzętu. Czy to rozwiązanie jednak się opłaca? Jakie są plusy i minusy takiego wyboru? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Czy warto kupować używane alufelgi? To wszystko zależy, ale jednak warto rozejrzeć się szeroko na rynku!

Używane felgi są znacznie tańsze od nowych – jest to fakt, z którym trudno nawet w jakiś sposób próbować polemizować. Komplet felg to koszt około 3 tysięcy złotych u czołowych europejskich producentów. A jeśli spojrzymy na ceny u dealerów samochodów, to te są tam nawet o wiele wyższe. Dlatego też wiele osób decyduje się na tańsze rozwiązanie w postaci używek. Nowe używane felgi to koszt około 800 złotych. A jeśli chcecie znaleźć idealne i topowe modele to musicie liczyć się z wydatkiem około 1500-2000 złotych. To i tak wciąż lepsze ceny, aniżeli w przypadku nowych felg.

Dobrą propozycją dostępną dla rynku dla mniej zamożnych kierowców lub po prostu osób, które szukają na swój sposób oszczędności jest zakup felg w gorszym stanie, wymagającym renowacji. Wówczas za komplet 16-calowych felg zapłacicie nawet około 600 złotych, co wydaje się być naprawdę bardzo przyzwoitą kwotą. Profesjonalne lakierowanie tych sztuk wyjdzie za podobną kwotę, dzięki czemu za 1200-1400 złotych będziecie mogli tym sposobem wyposażyć się w zupełnie nowe felgi, o kolorze, takim jakim tylko marzycie. Dobry sposób, prawda?

Przed zakupem felg sprawdźcie dokładnie ich parametry. To niezwykle ważne, bo każda felga jest inna!

peknieta felga opona

Pamiętajcie jednak, aby przed zakupem felg sprawdzić ich parametry w kontekście dopasowania do konkretnego samochodu. Każda felga jest bowiem nieco inna, dlatego też jest to niezwykle ważne, aby dokładnie sprawdzić poszczególne parametry przed zakupem nowych felg. Nie chcecie chyba wydać pieniędzy w błoto i kupić nie pasujące zupełnie felgi. Dlatego też bądźcie ostrożni i uważni przed dokonaniem zakupu, a dzięki temu będziecie mogli cieszyć się z dobrych felg w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News