Co dalej z LPG? Prognozy nie są najlepsze, chyba już nic się nie zmieni...

Co dalej z LPG? Prognozy nie są najlepsze, chyba już nic się nie zmieni...

Podaj dalej

Ceny paliw cały czas idą w górę. Od kilku tygodni obserwujemy cotygodniowe wzrosty cen i nic nie wskazuje na to, aby w tym miesiącu miało coś się zmienić. Ceny za benzynę i diesel przekroczyły już 5 zł za litr, a i sytuacja LPG nie jest najlepsza.

Cena LPG cały czas rośnie

lpg samochod na gaz

LPG kosztuje już średnio od 2,45 do 2,51 zł za litr. Ceny cały czas drożeją i kierowcy zadają sobie pytanie, kiedy to się wreszcie skończy. Zdaniem ekspertów pierwsze zniżki możemy zaobserwować dopiero po świętach wielkanocnych, a i to nie jest wcale pewne.

Po raz ostatni cenę poniżej 2 zł za litr LPG obserwowaliśmy pod koniec września ubiegłego roku. Od tego czasu kierowcy LPG cały czas otrzymują kiepskie informacje, a to o Strefach Czystego Transportu, a to o drożejącym paliwie. Czy LPG jeszcze w ogóle się opłaca? Z pewnością tak, biorąc pod uwagę ceny diesla i benzyny, jednak sytuacja nie jest już aż tak kolorowa jak jeszcze kilka lat temu.

Zaufajmy rosyjskim ekspertom

lpg gaz tankowanie

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawdzą się opinie rosyjskich ekspertów, którzy są zdania, że wzrost cen gazu w Europie nie będzie długotrwały. Przypomnijmy, że wzrost eksportu wywołały rosnące ceny gazu w Europie i Azji oraz ograniczenia w dostawach wielu innych eksporterów z powodu nieplanowanych przestojów mocy LNG. Miejmy nadzieję, że im dalej w las, tym te problemy znikną, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się z atrakcyjnych cen gazu na stacjach benzynowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News