Chcesz kupić sobie nowe opony zimowe? Zobacz o czym musisz pamiętać przed ich zakupem!

Chcesz kupić sobie nowe opony zimowe? Zobacz o czym musisz pamiętać przed ich zakupem!

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Podaj dalej

Zbliża się już czas, w którym kierowcy będą musieli założyć sobie opony zimowe. Warto o tym pamiętać, ponieważ typ opon, jaki mamy, ma ogromny wpływ na nasze ogólne bezpieczeństwo. Jesteś teraz na etapie zakupu nowych zimówek? Nie wiesz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Już śpieszymy Ci z pomocą i tłumaczymy na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie nowych opon zimowych.

Chcesz kupić nowe opony zimowe? Zobacz na co musisz zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Przede wszystkim przy zakupie opon zimowych musisz mieć gdzieś z tyłu głowy, że minimalna głębokość bieżnika w przypadku tego rodzaju opon nie może być niższa niż 4 mm. Dla porównania opony letnie mają głębokość bieżnika minimalną w wysokości 2 mm. Jak sam zatem widzisz gołym okiem, różnica jest dosyć duża. Musisz też zwrócić uwagę na rozmiar opon, ponieważ ten może być różny. Zazwyczaj jest on zapisany na bocznej ściance opony w formacie liczb i liter.

Pierwsza liczba określa szerokość w milimetrach, druga to profil opony, a trzecia z kolei to średnica felgi w calach. Opis czasami ma też również informacje o indeksie nośności i prędkości. Pamiętaj też, by skonfrontować rozmiar opon zimowych z wartością, jaka jest podana przez producenta Twojego samochodu. Każdy przypadek jest indywidualny i warto byś o tym pamiętał przy wyborze zimówek.

Nie oszczędzaj na swoim bezpieczeństwie i zdrowiu. To wartości, które są bezcenne

opony-zimowe-wymiana

My oczywiście polecamy wam opony Michelin, które wyróżniają się spośród innych opcji dostępnych na rynku swoją wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Przy zakupie zimówek postaw na sprawdzonej jakości produkt i nie decyduj się na przesadne oszczędzanie pieniędzy. Na bezpieczeństwie i swoim zdrowiu nie warto oszczędzać i miej to na uwadze. Postaw na porządne opony z grubym bieżnikiem, które zapewnią Ci idealną przyczepność podczas mroźnych dni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News