Ceny paliwa są bardzo wysokie. W tych regionach zatankujesz jednak najtaniej! [LISTA]

Ceny paliwa są bardzo wysokie. W tych regionach zatankujesz jednak najtaniej! [LISTA]

nowe paliwo e10 getty images

Podaj dalej

Ceny paliw w sprzedaży hurtowej cały czas rosną, co niestety nie napawa optymizmem polskich kierowców. Nic na to jednak nie poradzimy i po prostu musimy się do tego przyzwyczaić i jakoś to zdzierżyć. W tym tygodniu średnia cena benzyny i diesla nie osiągnęła co prawda poziomu 6 złotych, ale sytuacja i tak jest słaba. W jakich regionach w Polsce zatankujecie najtaniej? Tego dowiecie się z naszego artykułu, który pozwoli wam trochę zaoszczędzić.

Ceny paliwa są bardzo wysokie. Są jednak regiony w naszym kraju, gdzie zatankujesz najtaniej swój samochód

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Litr benzyny 95-oktanowej, tak jak już was niejednokrotnie informowaliśmy aktualnie kosztuje średnio około 5,91 zł. Litr Pb98 z kolei bez zmian jest wyceniany średnio na 6,09 zł za każdy litr. Średnia cena diesla kosztuje aktualnie 5,93 zł za litr. Litr autogazu z kolei ma wartość 3,16 zł. Pamiętajcie jednak, że to tylko uśrednione ceny, które w zależności od danej stacji mogą się od siebie nieco różnić, dlatego miejcie to na uwadze.

Aktualnie najtańsze paliwa, jak możemy wyczytać w Information Martket, są najtańsze w Wielkopolsce. Tam za benzynę płaci się odpowiednio 5,85 i 6,07 zł za litr. Diesel kosztuje tam z kolei 5,89 zł, natomiast autogaz średnio wychodzi po 3,10 zł za litr. Nie są to oczywiście ceny marzeń, jednak biorąc pod uwagę bieżącą sytuację w kraju, jest tam po prostu najtaniej i najbardziej opłaca się tam aktualnie tankować.

Wesoło nie jest, a perspektyw na poprawę także nie widać. Jak zatem mamy żyć w tym naszym kraju?

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny
fot. pixabay

Najdroższa benzyna Pb95 jest w województwach lubelskim, małopolskim, podlaskim i kujawsko-pomorskim. W tych województwach litr benzyny kosztuje około 5,93 zł. W województwie świętokrzyskim najdroższa jest odmiana Pb98. Litr tego rodzaju paliwa kosztuje bowiem 6,19 zł. W świętokrzyskim jest też najdroższy diesel. Kierowcy używający ten rodzaj paliwa muszą płacić 5,97 zł za litr. LPG najdroższe jest z kolei w województwie podkarpackim, gdzie kosztuje 3,21 zł za litr. Jak sami widzicie, wesoło nie jest. Ale przynajmniej stabilnie, jeśli to kogokolwiek pociesza. Łapcie naszą ściągę i sami zobaczcie, jak wasz region wypada na tle średniej krajowej.

źródło: Information Market

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News