Ceny paliw cały czas idą w górę. Tylko w tych miejscach zatankujesz w normalnej cenie [LISTA]

Ceny paliw cały czas idą w górę. Tylko w tych miejscach zatankujesz w normalnej cenie [LISTA]

Podaj dalej

W ostatnich dniach ceny paliwa znowu drastycznie wzrosły do góry. Skala podwyżek sięga nawet już 10 groszy na litrze, dlatego też zakupy benzyny lub diesel kosztuje już prawie 5 złotych za litr. Kiedy to się skończy? Kiedy wrócą normalne ceny paliw?

Ceny paliw cały czas idą do góry

Wszystko przez konsekwentnie drożejącą ropę naftową, która ma ogromny wpływ na ceny paliw. W ciągu ostatniego tygodnia benzyna 98-oktanowa podrożała o 12 groszy i jej litr kosztuje aktualnie 5,16 zł. O 11 groszy więcej kierowcy muszą zapłacić za benzynę i diesel – 4,86 i 4,85 zł za litr. Tendencja nie ominęła również gazu, którego litr kosztuje już 2,42 zł.

Gdzie zatem można najtaniej zatankować? Wszystko wskazuje na to, że w województwie śląskim, gdzie kierowcy za litr benzyny zapłacą odpowiednio 4,77 i 5,02 zł za litr. Diesel kosztuje również 4,77. Najtańszy autogaz jest z kolei w województwie łódzkim, gdzie zapłacimy za niego 2,36 zł/l.

Najgorzej jest na Pomorzu

diesel paliwo tankowanie

Najdrożej benzyna kosztuje na Pomorzu, gdzie średnie ceny za benzynę wynoszą już 4,96 i 5,28 zł/l. Najdroższe LPG z kolei jest na Podlasiu, gdzie litr kosztuje 2,49 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News