Brytyjscy kierowcy jeżdżą na czerwonym i wyprzedzają na podwójnej ciągłej. Dzięki temu rozwiązaniu policja nie może im nic zrobić! Są totalnie bezkarni!

Brytyjscy kierowcy jeżdżą na czerwonym i wyprzedzają na podwójnej ciągłej. Dzięki temu rozwiązaniu policja nie może im nic zrobić! Są totalnie bezkarni!

Podaj dalej

Brytyjscy kierowcy dzięki brexitowi stali się w ostatnim czasie totalni bezkarni na francuskich drogach. Mogą bez problemu jeździć na czerwonym świetle, przekraczać prędkość oraz urządzać sobie nielegalne wyścigi. Dlaczego tak się stało?

Ich mandaty to łącznie 50 milionów euro dla Francji!

Banknoty Euro

Przez wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej kierowcy tego kraju zakończyli wymianę danych na podstawie posiadanych przez nich numerów rejestracyjnych. Zazwyczaj brytyjscy kierowcy mieszkający we Francji dostawali rocznie ponad pół miliona mandatów opiewających na łączną sumę aż 50 milionów euro. Brytyjczycy nadal królują, jeśli chodzi o popełnianie wykroczeń na francuskich drogach, jednak w ostatnim czasie są totalnie bezkarni!

Oprócz Brytyjczyków w czołówce, jeśli chodzi o najczęściej karanych obcokrajowców we Francji znajdują się Belgowie oraz Hiszpanie. Polacy sklasyfikowani są dopiero na ósmej lokacie. Ależ mamy grzecznych kierowców!

Nielegalne wyścigi są już legalne?

Brexit

Brytyjczycy słyną z urządzania sobie nielegalnych wyścigów na francuskich ulicach, gdzie nic sobie nie robią z ograniczeń prędkości i czerwonych świateł. Policja jednak jak na razie nie może im nic zrobić – wszystko dzięki brexitowi. Francuski rząd liczy jednak na szybkie podpisanie nowego porozumienia z brytyjskim krajem. Wydaje się jednak, że te mogą przeciągać się w nieskończoność, na czym skorzystają amatorzy nocnych wyścigów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News