Alfa Romeo pomału wycofuje się z rynku i zmniejsza produkcję. Co dalej z tą wielką marką?

Alfa Romeo pomału wycofuje się z rynku i zmniejsza produkcję. Co dalej z tą wielką marką?

Podaj dalej

Alfa Romeo stopniowo wycofuje się ze sprzedaży kolejnych samochodów. Tym razem mowa o modelu Giulietta, który nie będzie już dalej produkowany, a na rynku dostępnych jest jeszcze tylko kilka egzemplarzy tego samochodu.

Ceny cały czas maleją

Alfa wnętrze

Produkcję Giulietty zakończono już w grudniu minionego roku, kiedy to oficjalnie dowiedzieliśmy się, że Alfa nie planuje poszerzać produkcji tego egzemplarza. Model dostępny był w sprzedaży od 2010 roku i początkowo cieszył się sporą popularnością. Później to się zmieniło, głównie z powodu braku silników, który spełniałby normy emisji spalin E6D-final.

W sprzedaży w polskich oddziałach Alfy Romeo dostępne są już tylko nieliczne egzemplarze. Giuliettę aktualnie można kupić już za 76 tysięcy złotych (w silniku 1.4 T-JET Turbo benzyna). Wersja Veloce o pojemności 170 km i silniku 2.0 kosztuje 123 500 złotych.

SUV ostatnią deską ratunku dla Alfy?

Alfa Romeo Tonale

Oferta włoskiego producenta z roku na rok jest coraz bardziej uboga. Po wycofaniu z rynku Giulietty fani Alfy będą mogli kupić już tylko modele Giulia oraz Stelvio, oba w klasie średniej. W najbliższym czasie marka nie planuje produkcji nowych samochodów, które miałyby zastąpić na rynku odchodzącą do lamusa Giuliettę.

Alfa skupia się aktualnie na produkcji samochodów kompaktowych, których modelem przewodnim ma być SUV Tonale. Jego premiera została zaplanowana na jesień 2021 roku. Model ten często nazywany jest „ostatnią deską ratunku” dla włoskiej marki, która ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News