15-latek wsiadł w Volkswagena i jeździł po polskich drogach. Przekroczył prędkość o prawie 50 km/h!

15-latek wsiadł w Volkswagena i jeździł po polskich drogach. Przekroczył prędkość o prawie 50 km/h!

volkswagen diesel logo

Podaj dalej

W sobotę do nietypowej sytuacji doszło w województwie podkarpackim. Funkcjonariusze policji zatrzymali tam do kontroli 15-letniego kierowcę Volkswagena, który wsiadł w auto kolegi i poruszał się po drodze. Nastolatkowi grożą teraz poważne konsekwencje za wyżej wspomniany proceder. Ostateczną decyzję w jego sprawie podejmie w najbliższych tygodniach sąd rodzinny.

15-latek kierował samochód bez należytych uprawnień. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym

diesel policja stacja paliw

Cała sytuacja miała miejsce w czwartek 13 stycznia. Funkcjonariusze policji w Ropczycach przeprowadzali rutynowy pomiar prędkości w miejscowości Nocków w województwie podkarpackim. Funkcjonariusze do kontroli zatrzymali cztery samochody, wśród których znajdował się Volkswagen kierowany przez 15-letniego kierowcę. Volkswagen poruszał się po drodze z nieprzepisową prędkością, czym zwrócił na siebie uwagę policjantów.

15-latek podczas jazdy przekroczył prędkość aż o 42 km/h na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli policji szybko okazało się, że kierowcą samochodu jest 15-latek, który nie posiadał oczywiście z powodu swojego wieku odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu. Sprawa jest bardzo poważna – nastolatek odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym, a kary nie ominą także jego koledzy, którzy umożliwili mu jazdę samochodem bez należytych uprawnień po publicznych drogach.

18-latek udostępnił auto swojemu młodszemu koledze. Nie przewidział tego co się stanie później

policja sposób na kierowców mandat dron policyjny
fot. pixabay

Osoba, która udostępniła samochód 15-latkowi otrzyma 300 złotych mandatu. To nie był jednak koniec kar dla tej osoby, ponieważ 18-latek, który udostępnił samochód swojemu młodszemu koledze został także ukarany mandatem w wysokości 100 złotych za niezapięte pasy podczas jazdy. Mandat otrzymała także inna pasażerka również w wieku 18 lat za to, że jechała ona bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak widać, młodzież w dalszym ciągu lubi się wyszumieć. Szkoda tylko, że w taki sposób, który mógł zagrozić innym osobom…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News