Shell zainstalował we Francji ultraszybkie ładowarki IONITY

Shell zainstalował we Francji ultraszybkie ładowarki IONITY

Shell zainstalował we Francji ultraszybkie ładowarki IONITY

Podaj dalej

Shell zainstalował we Francji ultraszybkie ładowarki HPC (High-Power-Charging), która wchodzą w skład sieci IONITY. Kompatybilne ze standardem CCS urządzenia o mocy 350 kW zostały zlokalizowane na dwóch stacjach paliw koncernu we Francji (Chartres-Bois i Chartres-Gasville), ok. 90 minut drogi na południowy zachód od Paryża.

Liczba uruchomionych stacji ładowania IONITY wzrosła tym samym do 16. Kolejne 29 pozostaje w budowie. Docelowo, do 2020 r., sieć będzie się składać z 400 stacji ultraszybkiego ładowania zainstalowanych przy głównych drogach europejskich. Punkty IONITY pozwolą na naładowanie baterii samochodów elektrycznych kolejnych generacji w ciągu 10 minut.

IONITY to powstająca w Europie sieć stacji szybkiego ładowania, którą budują wspólnie BMW, Daimler, Ford oraz Grupa Volkswagena (Audi i Porsche). Shell ogłosił dołączenie do projektu w listopadzie 2017 r. Partnerami konsorcjum zostały również m.in. takie podmioty jak Enel, Tank & Rast i Circle K.

Oprócz partnerstwa z IONITY, Shell zainwestował w elektromobilność m.in. poprzez nabycie holenderskiej firmy NewMotion, która jest operatorem jednej z największych sieci ładowania pojazdów elektrycznych na Starym Kontynencie. Shell instaluje ponadto ładowarki pod logo Shell Recharge w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Chinach.

Koncern został partnerem IONITY we Francji, Belgii, Holandii, Czechach, na Węgrzech, Polsce, Słowacji, Słowenii i Wielkiej Brytanii. Ładowarki HPC będą uruchomione na 80 stacjach paliw należących do Shella.

Źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych – ORPA.PL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News