Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo na rzecz innowacyjności

Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo na rzecz innowacyjności

Podaj dalej

Shell i Scuderia Ferrari łączy partnerstwo technologiczne, które jest jednym z najdłuższych w historii sportów motorowych. Decyzja o przedłużeniu współpracy ma zaowocować opracowaniem jeszcze lepszych produktów dla klientów na całym świecie – przy jednoczesnym wspólnym dążeniu do osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Dzięki partnerstwu firmy chcą zapisać nowy rozdział na rzecz rozwoju innowacyjności w historii sportów motorowych.

TEST T1 BARCELLONA 2020 - MERCOLEDÌ  19/02/2020

Shell i Ferrari nadal razem

Shell i Scuderia Ferrari chcą nadal dążyć do sukcesów na torze dzięki efektywnym produktom. Jednocześnie chcą rozwijać i wdrażać rozwiązania zmniejszające ślad węglowy zespołu, co ma sprzyjać osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Plany te są zgodne z pierwszą w historii strategią zrównoważonego rozwoju Formuły 1, która wyznacza ambitny cel osiągnięcia zerowego śladu węglowego netto na torach i poza nimi do roku 2030.

Scuderia Ferrari i Shell będą kontynuować doskonalenie hybrydowej jednostki napędowej turbo V6, której sprawność cieplna już teraz jest bliska 50%, dzięki czemu należy ona do najefektywniejszych silników na świecie. Firmy chcą też współpracować nad rozwojem paliw przyszłości, w tym zaawansowanych, proekologicznych biopaliw i syntetycznych paliw płynnych. Ich potencjał jest badany pod kątem wyznaczonego przez Formułę 1 celu stosowania w pełni ekologicznych paliw w bolidach.

shell-paliwo-v-power

Przełożenie z F1 na publiczne drogi

Uzyskane w ten sposób wnioski i technologie zostaną przetestowane na torze i docelowo mogą być wykorzystywane do zmniejszenia emisji w transporcie drogowym.

Historia relacji Shell i Scuderia Ferrari sięga aż 1929 roku. Współpraca należy do najbardziej udanych i znanych w Formule 1 oraz zaowocowała znaczącymi sukcesami. Wyścigowe paliwa i środki smarne Shell umożliwiły zespołowi Scuderia Ferrari zdobycie 10 tytułów mistrzowskich dla konstruktorów i 12 dla kierowców. Wnioski i innowacje będące efektami współpracy na torze wyścigowym zostały wykorzystane do opracowania lepszych produktów dla klientów Shell na całym świecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News