Ranking kamer samochodowych do 300 zł. Jaki wideorejestrator z HDR wybrać?

Wideorejestrator to dziś urządzenie, bez którego wielu kierowców nie wyobraża sobie jeździć po naszych drogach. Kamera samochodowa to cichy świadek, dlatego warto zadbać, aby działała jak najbardziej niezawodnie. Może nas uratować w sytuacji, gdy ktoś będzie chciał wymusić na nas odszkodowanie, lub po prostu nie będzie chciał przyznać się do spowodowania wypadku. 

wideorejestrator-test-do-300-zl
Podaj dalej

Ranking kamer samochodowych do 300 zł 

wideorejestrator-test-do-300-zl
fot. freepik

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje i co raz lepsza pogoda sprzyjają częstszym wycieczkom samochodowym. To z kolei oznacza zwiększone ryzyko kolizji lub stłuczki. A w takich przypadkach wideorejestrator może okazać się niezbędnym narzędziem do tego, aby ustalić sprawcę. Przy wysokich cenach ubezpieczeń i kosztów serwisu, nie warto tego bagatelizować. 

Co powinien oferować zatem dobry wideorejestrator? Do naszego rankingu przyjęliśmy najważniejsze kryterium – cenę poniżej 300 złotych oraz okres gwarancji producenta. Na plus u zwycięzcy warto wymienić obecność funkcji HDR. Ta jest szczególnie przydatna w słabych warunkach oświetleniowych i sprawia, że tablice rejestracyjne innych pojazdów na nagraniu będą wyraźne. Ponadto, dobry wideorejestrator to taki, który… działa. Jeśli nasza kamera samochodowa będzie spędzała więcej czasu w serwisie, nie przyda się nam na drodze. A tam musi być w 100 procentach niezawodna. 

1. Mio MiVue C545

i-mio-mivue-c545-hdr.jpg

Zdecydowanym zwycięzcą w naszym zestawieniu jest kamera samochodowa Mio MiVue C545. Nagrywa ona filmy w rozdzielczości FullHD (1920×1080) przy 60 kl/s. Taka charakterystyka zapewnia szczegółowy i płynny obraz. Ponadto, urządzenie wyposażone jest w funkcję HDR, dzięki której poprawia widoczność detali takich jak tablice rejestracyjne. Kamera ma szerokokątny obiektyw z polem widzenia 140 stopni, co umożliwia rejestrowanie szerokiego obszaru. 

Co ważne, wideorejestrator ma stabilizację obrazu i tryb parkingowy, który pozwala na monitorowanie samochodu nawet podczas jego postoju. Urządzenie zacznie nagrywanie po wykryciu drgań, co jest możliwe dzięki wewnętrznej baterii zapewniającej do 48 godzin pracy. To, co wyróżnia wideorejestrator na tle innych, to aż 36-miesięczny okres gwarancji producenta. 

Cena: 299 zł

2. SJCAM M30

Ten wideorejestrator nie posiada systemu HDR, jednak wysoka rozdzielczość i wbudowany przetwornik Sony zadbają o odpowiednią jakość nagrań. Wśród zalet należy wymienić także 140-stopniowy kąt widzenia i system ADAS odpowiadający za bezpieczeństwo na drodze. Brakuje jej jednak wspomnianej funkcji HDR, a maksymalna pojemność karty pamięci microSD to zaledwie 32 GB. 

Cena: 299 zł

3. XBLITZ Tango 4K

Na korzyść tego wideorejestratora działa kąt widzenia aż 170 stopni. Jednakże, rozdzielczość nagrywania filmów 4K (3840×2160) jest bardziej chwytem reklamowym, aniżeli faktyczną korzyścią na drodze. Brakuje jej stabilizacji obrazu, a za nagrywanie w słabych warunkach oświetleniowych odpowiedzialny będzie tryb nocny zamiast funkcji HDR. 

Cena: 295 zł

4. DDPAI Mola N3

Kamera samochodowa pozwala nagrywać materiały w jakości 1600p HD i wśród właściwości, jakie możemy wyróżnić na plus to system ADAS. Zadba on o bezpieczeństwo podczas podróży. U tego producenta za jakość obrazu zamiast funkcji HDR zadba technologia WDR, która nie jest aż tak dobrze sprawdzona na rynku. Nagrania z kamery o kącie widzenia 140 stopni nagrywane będą w formacie H.265. Producent na swoją kamerę daje 24 miesiące gwarancji. 

Cena: 285 zł

5. Blaupunkt BP 2.2 FHD

Ten wideorejestrator ma najniższy kąt widzenia o szerokości do 120 stopni. Nagrywa jednak obraz w rozdzielczości Full HD i posiada czujnik wstrząsów, wykrywający przeciążenia. W wyniku gwałtownego hamowania, zderzenia, czy nierówności na drodze urządzenie samodzielnie zapisuje pliki i zabezpiecza je przed usunięciem. Urządzenie nie posiada jednak funkcji HDR oraz stabilizacji obrazu.

Cena: 242 zł

6. NAVITEL R500 GPS

Ta kamera samochodowa to częsty wybór Polaków głównie ze względu na niską cenę. Posiada wysokiej jakości szklaną optykę, jednak jej kąt widzenia jest odrobinę niższy i wynosi 130 stopni. Nagrania nią będą też tak płynne ze względu na rejestrowanie obrazu w 30 klatkach na sekundę. Dużym plusem jest wbudowany superkondensator, który wyróżnia się długą żywotnością. Dzięki temu nie musimy martwić się o wyłączenie zasilania w razie wypadku lub nagłej zmiany temperatury. Na minus trzeba zapisać tutaj brak funkcji nagrywania HDR. 

Cena: 210 zł 

7. XBLITZ Z9

Ten wideorejestrator ma bardzo dobry kąt widzenia na poziomie 140 stopni, jednak wśród braków na pierwszym miejscu należy wymienić brak stabilizacji obrazu. Ten nagrywany jest w rozdzielczości 1920×1080, która odpowiada dzisiejszym standardom, jednak ponownie – nie uzyskamy tutaj funkcji HDR. A ta może być wyjątkowo przydatna w sytuacji słabego oświetlenia. 

Cena: 238 zł

Przeczytaj również