Rajd Wielkiej Brytanii: Drugi raz Tanaka, Evans wyprzedza Ogiera

Prawie 30-kilometrowy oes Brenig 1 padł łupem Otta Tanaka, który utrzymuje świetną dyspozycję i powiększa prowadzenie w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Estończyk ma już ponad 5 sekund przewagi nad drugim Elfynem Evansem.

Rajd Wielkiej Brytanii: Drugi raz Tanaka, Evans wyprzedza Ogiera
Podaj dalej

Nie czułem się najlepiej na oesie, jednak wydaje mi się, że jest to spowodowane bardzo nieprzewidywalnymi warunkami – zmieniają się cały czas. Chciałbym czuć się lepiej za kierownicą – mówił na mecie Tanak, który do tej pory wygrał dwa z dwóch piątkowych odcinków specjalnych.

Tuż za nim w tabeli z wynikami pojawiło się nazwisko Elfyna Evansa, który stracił równe 3 sekundy do Estończyka. – Z pewnością dało się pojechać szybciej, większość odcinka była bardzo dobra. Na początku pojawiła się jednak kontrolka przebitej opony, więc w samochodzie było dużo rozmów. Na szczęście to był tylko fałszywy alarm – powiedział kierowca Forda Fiesty WRC.

Oesowe podium uzupełnił Sebastien Ogier, który w generalce spadł z drugiego na trzecie miejsce. – Jest bardzo ciężko – nie czuję się najbardziej komfortowo. Poziom przyczepności jest dość niski, a Ott chyba ustanowił bardzo dobry czas – powiedział Francuz.

Najszybszą piątkę uzupełnili Teemu Suninen oraz Craig Breen, który tym razem był najszybszym kierowcą Citroena. Mads Ostberg stracił na tej próbie aż 14,8 sekundy i spadł w klasyfikacji generalnej na 8. miejsce.

Szósty na oesie Thierry Neuville w klasyfikacji generalnej rajdu traci już 15 sekund do liderującego Otta Tanaka.

Poza dziesiątką odcinek ukończył Andreas Mikkelsen. Norweg stracił 23,2 sekundy: – Staram się cisnąć, gdybym jechał szybciej, stawiałoby mnie bardziej bokiem. Nie wiem, dlaczego tylnych części aero brakuje…

Przeczytaj również