Rajd Szwecji: Evans lideruje na kolcach i lodzie. Ekscytujący Rovanpera tuż za nim

Elfyn Evans i Scott Martin po trzech pierwszych odcinkach specjalnych skróconego Rajdu Szwecji znajdują się na prowadzeniu. Załoga Toyoty Yaris WRC wyprzedza swoich zespołowych kolegów Kalle Rovanperę i Juho Halttunena o 7,9 sekundy. 

Rajd Szwecji: Evans lideruje na kolcach i lodzie. Ekscytujący Rovanpera tuż za nim
Podaj dalej

Niestety o śniegu i zimowej aurze w Szwecji możemy pomarzyć. Na szutrowych trasach znalazło się jednak sporo lodu, o czym często informowali kierowcy. Problemy stwarzał głownie pękający lód, który okazywał się bardzo nieprzewidywalny. 

W tych warunkach najlepiej poradził sobie Elfyn Evans. Brytyjczyk wygrał 2 z 3 rozegranych w piątek odcinków specjalnych, tylko raz ustępując miejsca Ottowi Tanakowi. Przed finałowym piątkowym odcinkiem (2,8 km) Evans ma przewagę prawie 8 sekund nad drugim Kalle Rovanperą. 

Młodziutki zawodnik Toyoty wspaniale radzi sobie w tych trudnych warunkach. Przypomnijmy, że to dopiero drugi start Fina w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Były zawodnik Skoda Motorsport zajmuje obecnie 2. miejsce w generalce – na OS4 Nyckelvattnet wyprzedził Otta Tanaka, nad którym ma obecnie przewagę 0,8 sekundy. 

U obecnego mistrza świata nie ma już żadnych śladów po poważnym wypadku na Monte-Carlo. Estończyk wygrał drugą piątkową próbę i jedzie bardzo szybko, zostawiając za sobą czwartego Sebastiena Ogiera o 7,7 sekundy z tyłu. 

Najszybszą piątkę uzupełnia Esapekka Lappi, który jest równocześnie najszybszym zawodnikiem M-Sportu. Za nim sklasyfikowano Thierry’ego Neuville’a, Craiga Breena i wspomnianego już Temu Suninena. 

Wśród samochodów R5 najszybsi są do tej pory Emil Lindholm (10. miejsce w generalce) i Mads Ostberg (11.). 

Wyniki Rajdu Szwecji po OS4:

Przeczytaj również