Rajd Stomil: Kasperczyk o krok przed Marczykiem po sobocie

Rajd Stomil: Kasperczyk o krok przed Marczykiem po sobocie

54 interakcje

Podaj dalej

Po jedynym w sobotnim programie Rajdu Stomil, odcinku Jaworze Gębiczyna najszybsi okazali się pierwsi w klasie Gość, Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym.

fot. WRC Motorsport & Beyond

Na 4-kilometrowej próbie drugi czas ze stratą 2,2 sekundy do załogi Forda Fiesty R5 uzyskali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5). Podium klasy Gość kompletują Damian Łata i Michał Trela w Fordzie Fiesta Proto. Najszybsi w ośce byli zdecydowanie Tomasz Zbroja i Jakub Wróbel. Kierowca z Krakowa zalicza debiut za kierownicą Citroena DS3 R3T. Koledzy z zespołu Go+Cars Atlas Ward, Marcin Babraj i Michał Majewski w bliźniaczym aucie (klasyfikowani w klasie RO R) ustąpili o 4,9 sekundy.

fot. WRC Motorsport & Beyond

W klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego najszybsza była załoga Renault Clio, Krzysztof Stańdo i Krzysztof Grzesik. Grzegorz Ciombor z Marcinem Boryckim (Honda Civic) ustąpili tylko o 0,3 sekundy. W pierwszej trójce widnieją Robert Długopolski i Paweł Piczak (Honda Civic Type-R). Czwartą, ostatnią załogą w generalce jest duet Filip Hałka/Mariusz Panek (Citroen C2).

fot. WRC Motorsport & Beyond

W Super KJS podium po sobotnim odcinku obstawiają załogi Mitsubishi Lancerów Evo. Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski wygrali próbę dla amatorów o 2,9 sekundy z Jerzym Suderem i Krzysztofem Świstakiem oraz o 8,9 sekundy z Michałem Chodanem i Łukaszem Zagatą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News